Liga grecka - 5. kolejka Super League 1: AEK Ateny - PAOK Saloniki 1-1 (1-0)

W pojedynku 5. kolejki greckiej Super League 1, który rozegrany został 18 października, drużyna AEK Ateny zremisowała z PAOK Saloniki 1-1 (1-0). Mecz odbył się na Olympiako Stadio Spyros Louis w Atenach. Przy jednej z bramek asystował Karol Świderski.

5. kolejka Grecja - Super League 1
2020-10-18 19:30 | Stadion: Olympiako Stadio Spyros Louis | Arbiter: Tobias Stieler
AEK Ateny
PAOK Saloniki
1
1
K. Ansarifard 23'
T. Murg 89'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 62 starcia jedenastka AEK Ateny wygrała 29 razy i zanotowała 20 porażek oraz 13 remisów.

Od pierwszych minut zespół PAOK Saloniki zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki AEK Ateny była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników AEK Ateny w 23. minucie spotkania, gdy Karim Ansarifard zdobył pierwszą bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Muamer Tankovic.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom AEK Ateny: Ionuţowi Nedelcearu w 40. minucie i Nenadowi Krstičiciowi w pierwszej minucie doliczonego czasu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki AEK Ateny.

Na drugą połowę drużyna AEK Ateny wyszła w zmienionym składzie, za Maria Mitaja wszedł Hélder Lopes. W 55. minucie arbiter przyznał kartkę Ioannisowi Michailidisowi z PAOK Saloniki.

W 58. minucie Anderson Esiti został zastąpiony przez Nikę Ninuę. Między 60. a 81. minutą, boisko opuścili zawodnicy AEK Ateny: Karim Ansarifard, Muamer Tankovic, Paulinho, Christos Albanis, na ich miejsce weszli: Nélson Oliveira, Christos Albanis, Stavros Vasilantonopoulos, Anel Šabanadžović. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Christosa Tzolisa, Léo Matosa, Andrii Żivkovicia, Ioannisa Michailidisa zajęli: Karol Świderski, Moussa Wagué, Diego Biseswar, Thomas Murg. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom AEK Ateny: Jewhenowi Szachowowi w 78. i Markowi Livai w 84. minucie.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W samej końcówce spotkania wynik ustalił Thomas Murg. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Karol Świderski.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Sverrir Ingi Ingason
40′ Ionuţ Nedelcearu
Ioannis Michailidis55′ 81′
Dmytro Czigrinskij
Fernando Lopes dos Santos Varela
70′ Paulo Sérgio Mota
Leonardo de Matos Cruz68′
78′ Jewhen Szachow
Anderson Esiti58′
45′ Nenad Krstičić
Dimitris Giannoulis
46′ Mario Mitaj
Stefan Schwab
60′ Muamer Tankovic
Andrija Żivković81′
 23′ 60′ Karim Ansarifard
Antonio-Mirko Čolak
84′ Marko Livaja
Christos Tzolis68′
Giorgos Athanasiadis
Alexandros Paschalakis
Žiga Laci
Enea Mihaj
46′ Hélder Filipe Oliveira Lopes
Adrian Nilsen Pereira
70′ Stavros Vasilantonopoulos
Moussa Wagué68′
Giannis-Foivos Botos
Diego Biseswar81′
Theodosis Macheras
Thomas Murg81′  89′
80′ Anel Šabanadžović
Nika Ninua58′
60′ 80′ Christos Albanis
Douglas Augusto Soares Gomes
60′ Nelson Oliveira
Karol Świderski68′

Przewaga zespołu PAOK Saloniki w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Piłkarze AEK Ateny obejrzeli w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Obie drużyny wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.