Liga fińska - 1. kolejka Veikkausliiga: Idrottsföreningen - KuPS Kuopio 0-3 (0-3)

1 lipca na Bolt Arena w Helsinkach odbyło się starcie 1. kolejki fińskiej Veikkausliiga pomiędzy drużynami Idrottsföreningenu i KuPSu Kuopio. Mecz zakończył się zwycięstwem KuPSu Kuopio 3-0. Na stadionie zasiadło 1 854 widzów.

B. Adjei-Boateng 14'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Zespół KuPSu Kuopio wygrał aż osiem razy, zremisował trzy, a przegrał tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W pierwszych minutach pojedynku na listę strzelców wpisał się Rangel.

Zespół Idrottsföreningenu ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka gości, strzelając kolejnego gola. W siódmej minucie celnym strzałem popisał się Ilmari Niskanen.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników KuPSu Kuopio w 14. minucie spotkania, gdy Bismark Adjei-Boateng zdobył trzecią bramkę. W 24. minucie sędzia pokazał kartkę Lucowi Tabiemu, piłkarzowi gości.

W 30. minucie Rangel zastąpił Aniekpena Udoha. W 34. minucie kartkę dostał Sakari Tukiainen z jedenastki gospodarzy. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Między 46. a 86. minutą, boisko opuścili piłkarze Idrottsföreningenu: Adama Fofana, Sakari Mattila, Kevin Larsson, na ich miejsce weszli: Joel Mero, Luis Henrique, Jabar Sharza. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Bismarka Adjeiego-Boatenga, Usmana Sale'a zajęli: Ats Purje, Pedro Vitor. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Hannu Patronenowi z Idrottsföreningenu. Była to 67. minuta spotkania.

Nuno Miguel Adro Tomás
67′ Hannu Patronen
Juho Pirttijoki
Erikson Carlos Batista dos Santos
Luc Landry Tabi Manga24′
46′ Adama Fofana
Bismark Adjei-Boateng  14′ 65′
Jukka Halme
Ilmari Niskanen  7′
68′ Sakari Mattila
Urho Nissilä
Joel Mattsson
Ville Saxman
Riku Selander
Lucas Rangel Nunes Gonçalves  3′ 30′
68′ Kevin Larsson
Usman Sale86′
34′ Sakari Ilmari Tukiainen
Saku Savolainen
Otto Huuhtanen
Hemmo Riihimäki
Eero-Matti Auvinen
Mats Haakenstad
46′ Joel Mero
Jiri Nissinen
68′ Jabar Sharza
Pedro Vitor Ferreira da Silva86′
68′ Luis Henrique Farinhas Taffner
Arttu Heinonen
Sydney Lokale
Ats Purje65′
Nikolas Saira
Aniekpeno Udoh30′

Drużyna Idrottsföreningenu miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.