El. MŚ - Afryka: Somalia - Zimbabwe 1-0 (0-0)

W meczu rozgrywek El. MŚ - Afryka, który rozegrany został 5 września, drużyna Somalii wygrała z Zimbabwe 1-0 (0-0).

El. MŚ - Afryka
2019-09-05 17:00 | Stadion: Stade El Hadj Hassan Gouled | Widzów: 500 | Arbiter: P. Alfred
Somalia
Zimbabwe
1
0
A. Shakunda 86'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Od pierwszych minut drużyna Zimbabwe zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony reprezentacji Somalii była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 31. minucie Abdirisaq Mohamed zastąpił Abla Giglego.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę jedenastka Somalii rozpoczęła w zmienionym składzie, za Fahada Ismaela wszedł Farhan Ahmed. Trener Somalii postanowił zagrać agresywniej. W 59. minucie zmienił pomocnika Mohameda Mohameda i na pole gry wprowadził napastnika Anwara Shakundę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 83. minucie, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Divine'owi Lundze i Abdulsamedowi Abdullahiemu.

Pod koniec meczu jedyną bramkę meczu zdobył Anwar Shakunda dla reprezentacji Somalii. Bramka padła w tej samej minucie. W samej końcówce pojedynku sędzia wręczył kartkę Ahmedowi Mahamudowi z jedenastki Somalii.

Divine Lunga83′
31′ Abdirisaq Shekuna Mohamed
Peter Muduwa
Ahmed Said Ahmed
McClive Phiri
83′ Abdulsamed Ahmed Abdullahi
Terrence Dzvukamanja84′
Mohamed Ali Mohamed
Thabani Kamusoko
46′ Fahad Abdisamed Ismael
Alec Mudimu
89′ Ahmed Ali Mahamud
Marshall Nyasha Munetsi
59′ Mohamed Abukar Mohamed
Talbert Shumba
31′ Abel Gigli

Ali Omar Ali

46′ Farhan Mohamed Ahmed

Hassan Hussein Ibrahim

59′  86′ Anwar Sidai Shakunda

Arbiter przyznał dwie żółte kartki piłkarzom Somalii, natomiast reprezentantom Zimbabwe pokazał jedną.

Drużyna Somalii wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast reprezentacja Zimbabwe w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.

To był dopiero pierwszy mecz w tej rundzie rozgrywek. Obie drużyny spotkają się w rewanżu, który odbędzie się 10 września w Bulawayo. Strata Zimbabwe wciąż jest do odrobienia.