Reklama

Reklama

Abu Zabi na dłużej w kalendarzu F1

Abu Zabi nie zniknie z kalendarza mistrzostw świata Formuły 1. W czwartkowy poranek doszło do podpisania nowej umowy, która obowiązywać będzie co najmniej do sezonu 2030. Tegoroczny wyścig na Yas Marina Circuit już w najbliższą niedzielę. Transmisja od 13:55 w Eleven Sports 1.

Abu Zabi po raz pierwszy w kalendarzu Formuły 1 pojawiło się w 2009 roku. Za każdym razem obiekt położony na luksusowej wyspie gościł najszybszych kierowców świata po raz ostatni w sezonie. W historii królowej sportów motorowych kilkakrotnie rozstrzygały się tam losy mistrzowskiego tytułu. Nie inaczej będzie w najbliższą niedzielę, ponieważ przed decydującą batalią Max Verstappen oraz Lewis Hamilton mają na koncie tyle samo punktów.

Kto zostanie najlepszym sportowcem 2021 roku? - GŁOSUJ TUTAJ!

Reklama

Pomimo, że zmagania na Yas Marina Circuit nie rozpieszczają kibiców okazałą liczbą mijanek, włodarze Formuły 1, ze względu na wcześniejsze organizacyjne sukcesy, zdecydowali się przedłużyć umowę z promotorami wyścigu przynajmniej do 2030 roku.

Szczególnie zadowolony z takiej, a nie innej decyzji musi być Mercedes. "Srebrne Strzały" zdominowały rywalizację na tym obiekcie w sezonach 2011-2019. Kilkanaście miesięcy temu imponującą serię przerwał co prawda Max Verstappen, jednak Lewis Hamilton na polach startowych ustawił się wówczas świeżo po przebytym koronawirusie. Jak będzie tym razem? Przekonamy się o tym 12 grudnia od godziny 13:55. Transmisja w Eleven Sports 1.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama