Liga czeska - 25. kolejka 2. ligi: Dynamo Czeskie Budziejowice - FK Baník Sokolov 1-0 (1-0)

W meczu 25. kolejki czeskiej 2. ligi, który rozegrany został 28 kwietnia, zespół Dynamo wygrał z Banikiem Sokolov 1-0 (1-0). Mecz na Fotbalový stadion Střelecký ostrov w Czeskich Budziejowicach obejrzało 2 176 widzów.

25. kolejka Czechy - 2. liga
2019-04-28 17:00 | Stadion: Fotbalový stadion Střelecký ostrov | Widzów: 2176 | Arbiter: P. Kralovec
Dynamo Czeskie Budziejowice
FK Baník Sokolov
1
0
P. Grajciar 30'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Jedenastka Dynamo wygrała aż pięć razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko dwa.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną bramkę meczu zdobył Peter Grajciar dla drużyny Dynamo. Bramka padła w tej samej minucie.

Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy w jedenastce Banika Sokolov doszło do zmiany. Erik Liener wszedł za Stanislava Vávrę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Dynamo.

W 63. minucie Peter Grajciar został zastąpiony przez Filipa Havelkę. Między 72. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy Dynamo: David Ledecký, Ladislav Martan, na ich miejsce weszli: Ivo Táborský, Patrik Brandner. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Daniela Nováka, Jana Mejdra zajęli: Adam Beránek, Jan Kosak.

Petr Glaser
 30′ Peter Grajciar