Liga czeska - 23. kolejka 2. ligi: Viktoria Żiżkov Praga - FC Hradec Králové 1-1 (1-0)

W meczu 23. kolejki czeskiej 2. ligi, który rozegrany został 17 kwietnia, drużyna Viktorii Żiżkov zremisowała z Hradcem Kralove 1-1 (1-0). Mecz na Efotbal aréna w Pradze obejrzało 1 032 widzów.

J. Martinec 67'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 35 starć zespół Hradca Kralove wygrał 14 razy i zanotował 11 porażek oraz 10 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W trzeciej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Roberta Jukla z Hradca Kralove, a w 17. minucie Martina Antla z drużyny przeciwnej.

Nieoczekiwanie to piłkarze Viktorii Żiżkov otworzyli wynik. W 31. minucie Jakub Urbanec dał prowadzenie swojej jedenastce.

W 39. minucie sędzia ukarał kartką Ottona Urmę, zawodnika gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Viktorii Żiżkov.

Na drugą połowę drużyna Hradca Kralove wyszła w zmienionym składzie, za Marka Plasila, Jiříego Kateřiňáka weszli Miloš Kopečný, Jakub Šípek. W 54. minucie kartkę dostał Ondřej Žežulka z Viktorii Żiżkov.

W 65. minucie Jonas Auer został zmieniony przez Luboša Tusjaka.

Piłkarze gości w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 67. minucie na listę strzelców wpisał się Jakub Martinec.

W 71. minucie Filip Kubala został zmieniony przez Karla Hejnego, co miało wzmocnić zespół Viktorii Żiżkov. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Wesleya da Silvę na Jana Kvídę w 89. minucie. Między 75. a 81. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Radim Ottmar
17′ Martin Antl
Jakub Martinec  67′ 81′
Bernardo Frizoni da Cruz Dias
Marek Plasil
75′ Isaac Muleme
Jakub Pokorný
Marek Opluštil
Otto Urma39′
 31′ Jakub Urbanec
Fahrudin Đurđević
54′ Ondřej Žežulka