Liga brazylijska - 31. kolejka Serie A: EC Bahia - Chapecoense AF 1-1 (0-1)

7 listopada na Arena Fonte Nova w Salvadorze odbył się mecz 31. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Bahia i Chapecoense. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 16 836 widzów.

31. kolejka Brazylia - Serie A
2019-11-07 01:30 | Stadion: Arena Fonte Nova | Widzów: 16836 | Arbiter: Vinicius Furlan
EC Bahia
Chapecoense AF
1
1
Marco Antonio 85'
Henrique Almeida 14'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem pojedynków drużyna Bahia wygrała jeden raz, ale więcej przegrywała, bo aż trzy razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Douglasowi z Chapecoense. Była to dziewiąta minuta spotkania.

W pierwszych minutach meczu to piłkarze Chapecoense otworzyli wynik. W 14. minucie na listę strzelców wpisał się Henrique Almeida. W zdobyciu bramki pomógł Douglas.

W piątej minucie doliczonego czasu Rafael Pereira został zastąpiony przez Hiaga. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Chapecoense.

Na drugą połowę jedenastka Bahia wyszła w zmienionym składzie, za Elbera wszedł Gilberto. Także drużyna Chapecoense wyszła w zmienionym składzie, za Henrique Almeidę wszedł Dalberto. Trener Chapecoense postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Viníciusa. Na boisko wszedł Augusto Cesar, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

A kibice Bahia nie mogli już doczekać się wprowadzenia Arthura Caike'a. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 15 razy i ma na koncie aż cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Fernandão. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić wyrównującą bramkę. W 70. minucie w drużynie Bahia doszło do zmiany. Alejandro Guerra wszedł za Flavia. Na dziewięć minut przed zakończeniem meczu sędzia pokazał kartkę Robertowi z zespołu gości.

Jedenastce Bahia w końcu udało się pokonać bramkarza rywali. Z przebiegu meczu wynikało, że ta bramka im się należała. Było już 10 celnych strzałów na bramkę przeciwnika i w końcu piłka wpadła do siatki. W 85. minucie Marco Antonio wyrównał wynik meczu. Asystę przy golu zaliczył Alejandro Guerra.

W 87. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Arthura Caike'a z Bahia, a w 90. minucie Renata z drużyny przeciwnej. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Douglas Silva Bacelar9′
70′ Flavio Medeiros da Silva
William José de Souza
 85′ Marco Antonio Rosa Furtado Junior
Vinícius Farias Locatelli64′
Artur Victor Guimarães
Márcio Rodrigues Araújo
65′ José Fernando Viana de Santana
Everaldo Stum
46′ José Elber Pimentel da Silva
Elicarlos Souza Santos
70′ Alejandro Abraham Guerra Morales
Dalberto Luan Belo46′
José Rogerio de Oliveira Melo
Arthur Gomes Lourenço
65′ 87′ Arthur Caike do Nascimento Cruz
Regis Tosatti Giacomin
46′ Gilberto Oliveira Souza Junior

Przewaga jedenastki Bahia w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Zawodnicy Bahia obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.