Reklama

Reklama

Walka Davida Allena z Dorianem Darchem ustawiona?

Dwie poważne instytucje na Wyspach - Komisja Hazardowa i Brytyjska Komisja Bokserska - wszczęły dochodzenie w sprawie sobotniej walki Davida Allena (18-5, 15 KO) z Dorianem Darchem (12-12-1, 1 KO) w Sheffield.

Podejrzenia wzbudziła duża aktywność graczy w co najmniej kilku punktach bukmacherskich na terenie Anglii w dniu pojedynku. Masowo obstawiano, że Allen znokautuje Darcha w trzeciej rundzie i tak właśnie się stało.

Bukmacherzy SkyBet jako pierwsi poinformowali, że walka mogła zostać "ustawiona". Obaj pięściarze kategorycznie zaprzeczają, ale sprawa prawdopodobnie będzie bardzo szczegółowo badana. Rynek bukmacherski od zawsze zmaga się z "ustawkami", przestępstwami, które przybierają coraz bardziej wyrafinowane formy, choć przypadek starcia Allen vs Darch wydaje się - przynajmniej na pierwszy rzut oka - łatwiejszy do rozstrzygnięcia.

Przez pierwsze dwie rundy Allen bawił się z rywalem, a w trzeciej załatwił sprawę. Darch był liczony, chwilę później padł po raz drugi i nie chciał się już podnieść. Czy mógł walczyć dalej? Być może tak, pytanie, czy było to związane z masowo zawieranymi zakładami.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama