Reklama

Reklama

Największe walki Polaków w USA

Artur Szpilka w niedzielę nad ranem polskiego czasu zmierzy się w nowojorskim Madison Square Garden Theater z mocnym Bryantem Jenningsem. Czy "Szpila" stoczy walkę życia i nawiąże do wielkich pojedynków swoich poprzedników? Oto przegląd najbardziej pamiętnych ringowych batalii polskich pięściarzy w USA.

Andrzej Gołota - Riddick Bowe I

Reklama

"Big Daddy" był jednym z tytanów złotej ery wagi ciężkiej lat 90., byłym mistrzem świata federacji WBC, WBA, IBF i WBO. Andrzej Gołota był natomiast nieźle zapowiadającą się "nadzieją białych", jednym z nielicznych pięściarzy, mogących zagrozić hegemonii czarnoskórych gigantów.

Po raz pierwszy Bowe i Gołota spotkali się 11 lipca 1996 roku. Skazywany na porażkę "Endrju" niespodziewanie dominował w ringu, prowadził na kartach sędziowskich (67:65, 67:65, 67:66) i...wystrzelił poniżej pasa.

Walka zakończyła się dyskwalifikacją Gołoty w siódmej rundzie i wielką bijatyką w ringu Madison Square Garden. Cud, że policji udało się zapanować nad tłumem zanim doszło do tragedii. Po tak emocjonującym wydarzeniu rewanż był tylko kwestią czasu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje