Reklama

Reklama

Gmitruk: Szpilka może bardzo dużo osiągnąć

Na początku przyszłego roku planowany jest powrót na ring utalentowanego pięściarza wagi ciężkiej, Artura Szpilki. Jeden z najlepszych polskich trenerów, Andrzej Gmitruk wiąże spore nadzieje z młodym bokserem.

- Na pewno jest to bardzo utalentowany zawodnik, który w boksie zawodowym może bardzo dużo zrobić. Szkoda, że przytrafiają mu się kontuzje. Na pewno ma spory potencjał. Jeśli zdrowie dopomoże, o Bogu nie mówię, bo nie wiem czy Artur jest wierzący, nie dotykam tematów osobistych, to ma warunki, żeby dużo osiągnąć w zawodowym boksie - podkreśla Gmitruk w rozmowie z portalem Bokser.org.

Reklama

Przez dłuższy czas w mediach trwała wymiana zdań pomiędzy "Szpilą" i Tomaszem Adamkiem. W pewnym momencie marzący o walce z "Góralem" młody pięściarz dostał nawet od swojego promotora zakaz wypowiadania się na temat Adamka. Wielu kibiców i ekspertów uważa, że do pojedynku Szpilki z "Góralem" nie powinno dojść. Trener Gmitruk, który przez lata z powodzeniem prowadził Adamka, jest innego zdania.

- Każda walka ma sens jeśli jest zainteresowanie, a obydwaj zawodnicy mają za sobą odpowiednią promocję. W przypadku Adamka nie podlega to żadnej dyskusji. To dwukrotny mistrz świata, pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej. Natomiast Artur jest na dorobku, ale pokazuje duże możliwości - zaznacza Gmitruk.

Na zawodowym ringu 23-letni Szpilka stoczył dotąd 12 walk. Wygrał wszystkie, w tym dziewięć przez nokaut. Ze względu na problemy z kontuzjami po raz ostatni walczył 30 czerwca. Na gali w Łodzi wypunktował na dystansie 10 rund Jameela McCline’a.

Kolejny pojedynek ma stoczyć na początku 2013 roku. Wśród potencjalnych rywali "Szpili" wymieniany jest m.in. były rywal Andrzeja Gołoty, Mike Mollo. Jakiś czas temu Szpilka potwierdził, że jego promotor negocjuje walkę ze znacznie bardziej doświadczonym Amerykaninem.

Dowiedz się więcej na temat: Artur Szpilka | Andrzej Gmitruk | Mike Mollo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje