Liga austriacka - 26. kolejka 1. ligi: SK Vorwärts Steyr - SV Ried 0-1 (0-1)

3 lipca na EK Kammerhofer Arena odbyło się spotkanie 26. kolejki austriackiej 1. ligi pomiędzy drużynami Vorwärts Steyr i Ried. Mecz zakończył się zwycięstwem Ried 1-0.

M. Kerhe 30'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 pojedynków drużyna Vorwärts Steyr wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo aż siedem razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 17. minucie kartkę dostał Marcel Ziegl, piłkarz Ried.

Jedynego gola meczu strzelił Manuel Kerhe dla zespołu Ried. Bramka padła w tej samej minucie. Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter przyznał kartkę Okanowi Yilmazowi z drużyny gospodarzy.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Ried.

Trener Vorwärts Steyr postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Alin Roman, a murawę opuścił Okan Yilmaz. Po chwili trener Ried postanowił wzmocnić linię napadu i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Bernda Gschweidla. Na boisko wszedł Valentin Grubeck, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 75. minucie w zespole Vorwärts Steyr doszło do zmiany. Nicolai Bösch wszedł za Kevina Brandstättera. W 80. minucie Mario Vojković zastąpił Gedeona Takougnadiego. W 85. minucie Thomas Himmelfreundpointner został zmieniony przez Pascala Hofstättera, a za Bojana Mustecica wszedł na boisko Christopher Bibaku, co miało wzmocnić drużynę Vorwärts Steyr. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jefté Betancora na Ivana Kovačeca.

Reuben Acquah
85′ Thomas Himmelfreundpointner
Stefan Nutz
75′ Kevin Brandstätter
Marcel Ziegl17′
86′ Bojan Mustecic
Jefté Betancor Sánchez90′
44′ 62′ Okan Yilmaz
Bojan Lugonja
75′ Nicolai Bösch
Felix Seiwald
85′ Pascal Hofstätter
Gedeon Balakiyem Takougnadi80′
Rahman Jawadi
Arne Ammerer
62′ Alin Roman
Valentin Grubeck69′
86′ Christopher Bibaku
Ivan Kovačec90′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół Ried w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.