Liga angielska - 33. kolejka League Two: Newport County AFC - Walsall FC 0-0

W pojedynku 33. kolejki angielskiej League Two, który rozegrany został 11 lutego, zespół Newport County zremisował z Walsall FC 0-0. Mecz na Rodney Parade obejrzało 3 049 widzów.

33. kolejka Anglia - League Two
2020-02-11 20:45 | Stadion: Rodney Parade | Widzów: 3049 | Arbiter: B. Huxtable
Newport County AFC
Walsall FC
0
0

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka Newport County wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Od pierwszych minut zespół Walsall FC (”The Saddlers”) zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Newport County była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Joshowi Gordonowi z ”The Saddlers”. Była to 36. minuta spotkania.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w zespole Newport County doszło do zmiany. Robbie Willmott wszedł za Daniela Leadbittera. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 55. minucie za Danny'ego Guthriego wszedł Stuart Sinclair. Po chwili trener Walsall FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 63. minucie na plac gry wszedł Elijah Adebayo, a murawę opuścił Josh Gordon.

A trener Newport County wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Padraiga Amonda. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie siedem zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Billy Waters. W 75. minucie Zak Jules został zmieniony przez Wesa McDonalda, co miało wzmocnić zespół Walsall FC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jordana Greena na Tristana Abrahamsa. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 87. minucie, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Elijahowi Adebayowi i Robbiemu Willmottowi.

Cameron Pring
45′ Daniel Leadbitter
Matthew Sadler
Dale Gorman
Dan Scarr
77′ Jordan Green
Josh Gordon36′ 63′
66′ Billy Waters
Wes McDonald75′
45′ 87′ Robbie Willmott
Jack Nolan
77′ Tristan Abrahams
Stuart Sinclair55′
66′ Padraig Amond
Elijah Adebayo63′ 87′

Rory Holden

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Newport County, a piłkarzom gości pokazał dwie.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.

Już w najbliższą sobotę zespół Walsall FC zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jego przeciwnikiem będzie Northampton Town FC. Tego samego dnia Mansfield Town FC będzie gościć jedenastkę Newport County.