Oficjalnie. Peter Bosz trenerem Borussii Dortmund
Holender Peter Bosz, który doprowadził w tym sezonie Ajax Amsterdam do finału piłkarskiej Ligi Europejskiej, został trenerem Borussii Dortmund - poinformował niemiecki klub. Wcześniej ze stanowiska szkoleniowca BVB zwolniony został Thomas Tuchel.

53-letni Bosz prowadził Ajax przez rok. Z Borussią związał się umową do 2019 roku. Według "De Telegraaf" i "Algemeen Dagblad", szkoleniowiec popadł w konflikt z członkami sztabu zespołu z Amsterdamu.
Borussia, której piłkarzem jest Łukasz Piszczek, zakończyła sezon Bundesligi na trzecim miejscu, zdobyła też Puchar Niemiec. Ajax został wicemistrzem Holandii.
Tuchel został zwolniony, bo popadł w konflikt zarówno z prezesem klubu Hansem-Joachimem Watzke, a także z dyrektorem sportowym Michaelem Zorkiem. Włodarze BVB nie byli zadowoleni z dyktatorskich zapędów szkoleniowca. W szatni też nie działo się najlepiej. W niemieckich mediach, kilku piłkarzy anonimowo krytykowało Tuchela.
Borussia chciała zatrudnić Luciena Favre'a, ale nic z tego nie wyszło, bo Szwajcar ma ważny kontrakt z OGC Nice do 2019 roku i władze francuskiego klubu kategorycznie odrzuciły możliwość skrócenia umowy. Według mediów, BVB odmówili także Diego Simeone, Laurent Blanc, a także Julian Nagelsmann.
PAP/INTERIA.PL
Więcej na ten temat
Bundesliga 26.04.2025 | TSG 1899 Hoffenheim | 2 - 3 | Borussia Dortmund | |
Bundesliga 03.05.202516:30 | Borussia Dortmund | - | VfL Wolfsburg |
- Tabela
- Ostatnie mecze
- Najbliższe mecze
# | Zespół | M | P | B | W | R | P | Ostatnie mecze | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | 31 | 75 | 90:29 | 23 | 6 | 2 | WWRWW | |||||
2. | 31 | 67 | 66:35 | 19 | 10 | 2 | WRRWW | |||||
3. | 31 | 55 | 62:42 | 16 | 7 | 8 | WRWPW | |||||
4. | 31 | 51 | 44:47 | 15 | 6 | 10 | WWWPP | |||||
5. | 31 | 49 | 48:42 | 13 | 10 | 8 | PRWWP |
Zobacz także
- Polecane
- Dziś w Interii
- Rekomendacje