Reklama

Reklama

PGE Ekstraliga. Motor Lublin gładko pokonał gości z Rybnika

Popisowa jazda gospodarzy i bardzo okazałe zwycięstwo. Motor Lublin pokazał różnicę klas w starciu z ROW-em Rybnik na swoim torze.

Inauguracyjny wyścig zakończył się remisowo, ale już cztery następne wygrali gospodarze i szybko uzyskali 14-punktową przewagę. Różnica systematycznie rosła i kiedy po dziesięciu konfrontacjach było 42:18, menedżer Motoru Jacek Ziółkowski wespół z trenerem Maciejem Kuciapą zdecydowali się na zastąpienie bezbłędnego dotąd Grigorija Łaguty rezerwowym Oskarem Boberem, dla którego był to pierwszy występ w tym roku.

Natomiast trener rybniczan Lech Kędziora korzystając ze zmian taktycznych najczęściej jak mógł do jazd desygnował Roberta Lamberta, który przez trzy poprzednie lata był zawodnikiem Motoru i gorącymi brawami został tu przywitany przez lubelskich kibiców.

Reklama

Brytyjczyk był jednocześnie najlepszym zawodnikiem zespołu gości i jedynym, który dwukrotnie jako pierwszy mijał linię mety. Dzięki niemu ROW odnotował jedyne w tym meczu zwycięstwo 4:2, właśnie w biegu jedenastym.

W wyścigach nominowanych dwukrotnie wystąpiła para rybniczan Lambert - Vaclav Milik, ale w nich triumfowali gospodarze, najpierw Matej Zagar, a w ostatnim, po znakomitej walce, najlepsi w ekipie gospodarzy Mikkel Michelsen i kapitan Łaguta, świetnie asekurujący kolegów w trakcie jazdy w parze.

Wysokie zwycięstwo lublinian potwierdza, że zwłaszcza na swoim torze będą bardzo groźni, a mając wyrównaną kadrę mogą myśleć o fazie play off.

Nieco słabiej, poniżej oczekiwań spisuje się jak dotąd para juniorów Motoru Wiktorowie Lampart i Trofimow, przed rokiem będąca bardzo silnym wsparciem dla drużyny.

Motor Lublin - PGG ROW Rybnik 59:31

Punkty:

Motor Lublin: Mikkel Michelsen 13 (3,3,3,1,3), Matej Zagar 12 (2,2,3,2,3), Grigorij Łaguta 11 (3,3,3,-,2), Jarosław Hampel 8 (0,3,2,3,0), Jakub Jamróg 7 (3,2,0,2), Wiktor Lampart 4 (2,1,1), Wiktor Trofimow 4 (3,0,1), Oskar Bober 0 (0).

PGG ROW Rybnik: Robert Lambert 14 (2,1,2,3,3,2,1), Vaclav Milik 6 (1,1,2,1,1,0), Adrian Miedziński 5 (w,2,1,2,-), Kacper Woryna 3 (1,1,1,0,-), Siergiej Łogaczow 2 (2,0,0,-), Mateusz Tudzież 1 (1,0,0), Kamil Nowacki 0 (0,0,0).

Najlepszy czas uzyskał Grigorij Łaguta w pierwszym wyścigu - 66,21 s. 

Sędzia: Michał Sasień (Gdańsk). 

Widzów: 2000.

Autor: Andrzej Szwabe

asz/ cegl/

#POMAGAMINTERIA

1 czerwca reprezentantka Polski w kolarstwie górskim Rita Malinkiewicz i jej koleżanka Katarzyna Konwa jechały na trening w ramach autorskiego projektu Rity dla pasjonatów kolarstwa #RittRide for all. Z niewyjaśnionych przyczyn w Wilkowicach koło Bielska-Białej wjechał w nie samochód jadący z naprzeciwka. Kasia przeszła wiele operacji, w tym zabieg zespolenia połamanego kręgosłupa i połamanej twarzoczaszki oraz częściową rekonstrukcję nosa i języka. Rita nadal pozostaje w śpiączce farmakologicznej, a jej obecny stan zdrowia jest bardzo ciężki. Potrzeba pieniędzy na ich leczenie i rehabilitację - dołącz do zbiórki. Sprawdź szczegóły >>>

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje