Reklama

Reklama

Jest odpowiedź mistrza świata na złoto Anglików

W niedzielę w Manchesterze reprezentacja Wielkiej Brytanii wygrała turniej Speedway of Nations. Artiom Łaguta, mistrz świata i lider Rosji, która zdobywała złoto w SoN trzy lata z rzędu, odpowiedział wymownym zdjęciem na Instagramie.

Jeszcze przed dwudniowym finałem Speedway of Nations były trener kadry Marek Cieślak mówił, że mistrz, ktokolwiek nim nie będzie, nie poczuje smaku prawdziwego złota.

Marek Cieślak to przewidział

- Nie będzie Rosjan, którzy zdobyli złoto trzy razy z rzędu i zrezygnowali z udziału. Para, która wygra, nie będzie mogła powiedzieć: byliśmy najlepsi. Na torze nie będzie bowiem najgroźniejszego rywala mającego w składzie pierwszego i trzeciego zawodnika na świecie - mówił Cieślak.

Trener kadry przyznał, że Rosjanie postawili inne reprezentacje w głupiej sytuacji. Trudno nie przyznać mu racji, bo teraz z jednej strony mamy radujących się Anglików, a z drugiej wymowne zdjęcie Artioma Łaguty.

Reklama

Tak Łaguta odpowiedział na złoto Anglików

Mistrz świata wrzucił na Instagrama fotografię, na której pokazał swoje wszystkie złote medale. Jest tam tegoroczny tytuł w Grand Prix, jest złoto zdobyte w PGE Ekstralidze z Betard Spartą Wrocław, jest złoty medal z reprezentacją Rosji wygrany w Bałakowie w 2011 w Drużynowych Mistrzostwach Świata Juniorów, są wreszcie trzy złote medale w Speedway of Nations (2018, 2019, 2020).

Zdjęcie Łaguty idealnie wpisuje się w teorię Cieślaka. - Kto by nie wygrał, powiedzą mu, że Ruskich nie było - przekonywa kilka dni temu Cieślak.

Mistrz z Rosji jakby chciał tym zdjęciem powiedzieć: - No dobra, cieszycie się, ale macie szczęście, że nas tam nie było.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy