Reklama

Reklama

Ekstraliga żużlowa. Przerwany mecz w Gorzowie zostanie powtórzony

Przerwany mecz 4. kolejki ekstraligi żużlowej Moje Bermudy Stal Gorzów Wielkopolski - Eltrox Włókniarz Częstochowa Komisja Orzekająca Ligi uznała za niebyły i zostanie on powtórzony - poinformowano w komunikacie. Nowy termin zawodów wyznaczy PGE Ekstraliga.

Rozgrywane 3 lipca spotkanie w Gorzowie zostało przerwane po 10. wyścigu przy stanie 32:28. Powodem była awaria zasilania na stadionie im. Edwarda Jancarza.

Obradująca w Bydgoszczy trzyosobowa Komisja Orzekająca Ligi postanowiła, że mecz będzie powtórzony. - Powtórzenie meczu spowoduje, iż nie działacze, ale żużlowcy zadecydują o punktach w tabeli rozgrywek PGE Ekstraligi. To była bardzo złożona sprawa, którą rozpatrywaliśmy w sezonie rozgrywanym w szczególnych okolicznościach pandemii, ale jednocześnie stając wobec zderzenia człowieka z okolicznościami pożaru, który nastąpił w dniu meczu - skomentował orzeczenie przewodniczący KOL Zbigniew Owsiany.

Reklama

Dodał, że zgodnie z regulaminem, to organizator odpowiada na zasadzie ryzyka za niesprawność urządzeń. - Naszą dewizą było jednak wydanie decyzji zgodnie z duchem sportu, aby nie skrzywdzić żadnej ze stron i jednocześnie w sportowej rywalizacji pozwolić zawodnikom na rozstrzygnięcie (...). KOL nie mogła stworzyć swoim orzeczeniem precedensu, a takim z pewnością byłoby zaliczenie wyniku meczu po jego przerwaniu (32:28). Chociaż pożar rozdzielni na stadionie w Gorzowie był spowodowany zwarciem w jej instalacji, nie można sportowo krzywdzić ani organizatorów, ani tym bardziej gości. Dlatego powtórzenie meczu jest wyjściem sprawiedliwym i sportowym - ocenił Owsiany.

Włókniarz Częstochowa był faworytem rywalizacji sprzed dwóch tygodni. Przyjechał do Gorzowa jako lider. Z kolei miejscowa Stal miała na koncie same porażki i zamykała tabelę. Tymczasem na półmetku zawodów gospodarze prowadzili 25:17, a po dziesięciu biegach wygrywali różnicą czterech punktów.

giel/ co/

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy