Reklama

Reklama

Uniwersjada - złota niedziela Polaków w Trentino

Weronika Nowakowska-Ziemniak w biathlonowym sprincie, Mateusz Habrat w skicrossie oraz Jan Szymański w łyżwiarskim wyścigu na 1500 m wywalczyli w niedzielę złote medale 26. Zimowej Uniwersjady we włoskiej prowincji Trentino. Polacy mają w dorobku 12 medali.

Studenta katowickiej AWF Nowakowska-Ziemniak, która była najszybsza na 7,5 km (wcześniej zdobyła srebro w biegu indywidualnym na 15 km), wyprzedziła uczelnianą koleżankę Monikę Hojnisz. Na 12. miejscu w stawce 43 zawodniczek rywalizację ukończyła Anna Mąka (Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Targu), a na 29. starsza siostra srebrnej medalistki - Patrycja (AWF Katowice).

Reklama

W ślady koleżanek nie poszli jednak biathloniści. Łukasz Szczurek był 21., Łukasz Słonina (obaj Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Wałbrzychu) - 33., Rafał Lepel - 37., Grzegorz Bril - 40., Mateusz Zawół (wszyscy AWF Katowice) - 44., a Dariusz Krajewski (Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa w Jeleniej Górze) - 47. Wystartowało 68 zawodników.

Szymański (AWF Poznań), który wcześniej był najszybszy na 5000 m, w niedzielę dystans 1500 m pokonał w 1.47,80. Dwunasty był Piotr Puszkarski (AWF Kraków) - 1.51,59, dziewiętnasty Patryk Wójcik (Uniwersytet Wrocławski) - 1.53,02, a dwudziesty szósty Dariusz Stanuch (AWF Kraków) - 1.56,58.

W skicrossie Habrat (AWF Kraków) wyprzedził Rosjanina Igora Omelina i Czecha Jirzego Cecha. W rywalizacji kobiet dominowały Rosjanki. Triumfowała Daria Nikołajewa przed Wiolettą Kowalską i Wiktorią Struk. Ósma była pochodząca z Łodzi Zuzanna Witych (Universite Stendal).

Srebrny medal w slalomie gigancie wywalczyła Karolina Chrapek (AWF Katowice). Do triumfatorki Włoszki Giulii Borgheti straciła 0,15 s. Na piątym miejscu uplasowała się Agnieszka Gąsienica-Gładczan, a na dwunastym Maryna Gąsienica-Daniel, uczelniane koleżanki Chrapek.

W niedzielę uczestnicy uniwersjady uczcili pamięć zmarłego 5 grudnia byłego prezydenta RPA i laureata Pokojowej nagrody Nobla Nelsona Mandeli.

W tabeli medalowej, po 27 z 78 konkurencji, prowadzi Rosja - 7 złotych, 9 srebrnych i 9 brązowych przed Polską 5-5-2 i Koreą Południową 2-2-5.

Polscy studenci przed dwoma laty przywieźli z tureckiego Erzurumu dziewięć medali: sześć srebrnych i trzy brązowe.

Dotychczasowy bilans medalowy Polaków w 26. Zimowej Uniwersjadzie, kończącej się 21 grudnia:

złote

Adam Cieślar (AWF Katowice) - kombinacja norweska

Mateusz Habrat (AWF Kraków) - narciarstwo dowolne - skicross

Weronika Nowakowska-Ziemniak (AWF Katowice) - biathlon (sprint na 7,5 km)

Jan Szymański (AWF Poznań) - łyżwiarstwo szybkie - 5000 i 1500 m

srebrne

Karolina Chrapek (AWF Katowice) - narciarstwo alpejskie - slalom gigant

Natalia Czerwonka (AWF Kraków) - łyżwiarstwo szybkie - 1500 m

Krzysztof Biegun (AWF Katowice) - skoki narciarskie (HS 106)

Monika Hojnisz (AWF Katowice) - biathlon (sprint na 7,5 km)

Weronika Nowakowska-Ziemniak - biathlon (15 km)

brązowe

Zuzanna Smykała (AWF Katowice) - snowboard (snowcross)

Karolina Chrapek - narciarstwo alpejskie (zjazd)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje