Reklama

Reklama

Pekin 2022. Budowa obiektów zakończy się do końca roku

- Budowa wszystkich obiektów olimpijskich powinna zakończyć się do końca roku - poinformowali organizatorzy zimowych igrzysk w Pekinie w 2022 roku. Przygotowania odbywają się zgodnie z planem, mimo ogólnoświatowych problemów związanych z pandemią koronawirusa.

Przedstawiciele komitetu organizacyjnego ZIO 2022 przyznali, że w chińskiej stolicy wdrażane są jednocześnie surowe środki zapobiegawcze związane z Covid-19.

Rywalizacja olimpijska w tym kraju ma się odbyć zaledwie sześć miesięcy po letnich igrzyskach w Tokio, przełożonych ze względu na koronawirusa z 2020 na 2021 rok. Chociaż pojawiają się też informacje, że olimpiadę w Japonii być może trzeba będzie odwołać, a powodem pandemia.

- Budowa wszystkich obiektów olimpijskich powinna zakończyć się do końca roku. O ile nam wiadomo, stanowisko Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego jest bardzo jasne i pozostaje niezmienione. MKOl jest w pełni skoncentrowany i zdeterminowany, aby zapewnić sukces igrzysk w Tokio i Pekinie - poinformowali organizatorzy igrzysk olimpijskich w 2022 roku.

Reklama

Igrzyska w Tokio mają się odbyć od 23 lipca do 8 sierpnia 2021, zaś w Pekinie w terminie 4-20 lutego 2022.

giel/ co/

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy