Reklama

Reklama

MŚ w łyżwiarstwie figurowym - polska para na 14. miejscu w programie krótkim

Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew zajęli 14. miejsce w programie krótkim par tanecznych mistrzostw świata łyżwiarzy figurowych w Bostonie i awansowali do drugiej części konkurencji, programu dowolnego.

Prowadzą obrońcy tytułu Francuzi Gabriella Papadakis i Guillaume Cizeron. Na drugim miejscu plasują się reprezentanci gospodarzy, rodzeństwo Maia i Alex Shibutani, a na trzecim ósma para igrzysk olimpijskich w Soczi 2014 ich rodacy Madison Chock i Evan Bates.

Jedyni reprezentanci Polski w tej imprezie trenujący w toruńskim klubie Axel spisali się bardzo dobrze w inaugurującym rywalizację programie krótkim. Nota 59,88 dała im 14. lokatę. Awans do programu dowolnego  zdobyło 20 par spośród 30 startujących.

Reklama

Przed rokiem "Biało-czerwoni" nie zdołali przebrnąć w Szanghaju przez pierwszą część konkurencji. Zajęli dopiero 24. miejsce.

Rosnącą formę zasygnalizowali w mistrzostwach Europy 2016 w Bratysławie, gdzie uplasowali się na 11. miejscu o trzy wyżej niż w poprzednich.

Bardzo dobrze zrobił im przed startem w Bostonie tygodniowy pobyt w Detroit, gdzie trenowali pod kierunkiem Mariny Zajcewej.

"Najlepszy program w sezonie, pojechali bezbłędnie, na 100 procent możliwości. To był ich dzień. W pełni zasłużyli na taki wynik - 59,88 pkt. Poprawić swój rekord sezonu, najpierw na mistrzostwach Europy, a teraz na mistrzostwach świata, to ogromny sukces. Bardzo się cieszę z faktu ciągłego progresu umiejętności i wyników. Widać, że ciężka praca jaką wykonują daje efekty i z zawodów na zawody jest coraz lepiej. Dziś tylko dwa elementy zostały ocenione na poziom 3, wszystkie pozostałe na 4. Bardzo się cieszę, bo Natalia i Maksym są bardzo młodzi, najmłodsi w gronie finalistów i ciągle pokazują, że mają jeszcze duże możliwości rozwoju. A co do wyniku, to... Po prostu brak mi słów. Jestem bardzo szczęśliwa" - powiedziała ich trenerka Sylwia Nowak-Trębacka.

Dokończenie konkurencji w czwartek.

Wyniki par tanecznych po programie krótkim:

1. Gabriella Papadakis, Guillaume Cizeron (Francja) 76,29

2. Maia Shibutani, Alex Shibutani (USA)             74,70

3. Madison Chock, Evan Bates (USA)                  72,46

4. Kaitlyn Weaver, Andrew Poje (Kanada)             71,83

5. Piper Gilles, Paul Poirier (Kanada)              70,70

6. Anna Capellini, Luca Lanotte (Wlochy)            70,65 - mistrzowie świata 2014

...

14. Natalia Kaliszek, Maksym Spodyriew (Polska)     59,88


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL