Liga włoska - 35. kolejka Serie B: ASD Spezia Calcio 2008 - Venezia FC 0-1 (0-1)

17 lipca na Stadio Alberto Picco w La Spezi odbył się mecz 35. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami ASD Spezia i Venezia FC. Starcie zakończyło się zwycięstwem Venezia FC 1-0.

M. Aramu 16'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W 10. minucie kartkę dostał Davide Riccardi, piłkarz gości.

W tej samej minucie trener ASD Spezia postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Antonino Ragusa, a murawę opuścił Giuseppe Mastinu.

Jedyną bramkę z karnego zdobył Mattia Aramu dla jedenastki Venezia FC. Bramka padła w tej samej minucie. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę dostał Emanuel Gyasi z ASD Spezia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Venezia FC.

Trener Venezia FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Marca Firenzego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Mattia Aramu. W 57. minucie Antonio Vacca zastąpił Sergiu Suciu.

W 61. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Marca Firenzego z Venezia FC, a w 73. minucie Giulia Maggiorego z drużyny przeciwnej. Między 69. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy Venezia FC: Alessandro Capello, Lorenzo Lollo, Samuele Longo, na ich miejsce weszli: Antonio Marino, Gaetano Monachello, Alessandro Fiordaliso. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Luki Mory, Elia Capradossiego zajęli: Giulio Maggiore, Sveinn Gudjohnsen. W drugiej połowie nie padły gole.

Luca Lezzerini
90′ Elio Capradossi
Youssef Maleh
69′ Luca Mora
Antonio Junior Vacca57′
10′ Giuseppe Mastinu
Samuele Longo87′
Mbala N'Zola
Alessandro Capello71′
43′ Emanuel Quartsin Gyasi
Marco Firenze57′ 61′
69′ 73′ Giulio Maggiore
Sergiu Suciu57′
90′ Sveinn Aron Gudjohnsen
Franco Zuculini
10′ Antonino Ragusa
Gaetano Monachello86′

Domenico Rossi

Gianmarco Zigoni

Przewaga drużyny ASD Spezia w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę. Godna podkreślania była świetna praca bramkarza Venezia FC. Jego postawa na przedpolu uratowała zespół przed porażką. Taki mecz nie zdarza się często. Zachował czyste konto, a rywale oddali aż dziewięć celnych strzałów.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Drużyna ASD Spezia wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.