Liga włoska - 32. kolejka Serie B: Venezia FC - Empoli FC 0-2 (0-0)

W meczu 32. kolejki włoskiej Serie B, który rozegrany został 3 lipca, drużyna Venezia FC przegrała z Empoli FC 0-2 (0-0). Starcie odbyło się na Stadio Pierluigi Penzo.

L. Mancuso 48',58'

Już w pierwszych minutach jedenastka Empoli FC próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Empoli FC w 48. minucie spotkania, gdy Leonardo Mancuso zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie. Asystę przy golu zaliczył Luca Antonelli.

W 58. minucie za Cristiana Molinarę wszedł Ivan Lakićević.

Jedenastka Venezia FC ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. W tej samej minucie Leonardo Mancuso po raz drugi strzelił gola zmieniając wynik na 0-2.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem w drużynie Venezia FC doszło do zmiany. Antonio Fiordilino wszedł za Antonia Vaccę. Trener Venezia FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Gianmarca Zigoniego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Marco Firenze. W 73. minucie Fabrizio Caligara został zmieniony przez Franca Zuculiniego, a za Youssefa Maleha wszedł na boisko Lorenzo Lollo, co miało wzmocnić drużynę Venezia FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Leonarda Mancusę na Stefana Moreo.

W 76. minucie kartkę dostał Franco Zuculini z jedenastki gospodarzy. Chwilę później trener Empoli FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 78. minucie na plac gry wszedł Davide Frattesi, a murawę opuścił Filippo Bandinelli. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Empoli FC: Riccardowi Fiamozziemu w 80. minucie i Albertowi Brignolemu w trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku.

W doliczonym czasie gry w drużynie Empoli FC doszło do zmiany. Gennaro Tutino wszedł za Amata Cicirettiego. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-2.

Domenico Maietta
58′ Cristian Molinaro
Simone Romagnoli
73′ Fabrizio Caligara
Amato Ciciretti90′
62′ Marco Firenze
Nedim Bajrami
73′ Youssef Maleh
Filippo Bandinelli78′
62′ Antonio Junior Vacca
Jure Balkovec
58′ Ivan Lakićević
Marcello Gazzola
Antonio Marino
Dimitrios Nikolaou
Davide Riccardi
Simone Pinna
62′ Antonio Luca Fiordilino
Francisco Andrés Sierralta Carvallo
73′ Lorenzo Lollo
Davide Frattesi78′
73′ 76′ Franco Zuculini
Samuele Ricci
Gaetano Monachello
Leo Štulac
Adriano Montalto
Stefano Moreo78′
62′ Gianmarco Zigoni
Gennaro Tutino90′

Zespół Empoli FC był w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Venezia FC, a zawodnikom gości pokazał dwie.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast drużyna Empoli FC w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.