Liga włoska - 32. kolejka Serie B: US Cremonese - Delfino Pescara 1936 1-0 (1-0)

W spotkaniu 32. kolejki włoskiej Serie B, które rozegrane zostało 3 lipca, drużyna US Cremonese wygrała z Delfino Pescara 1-0 (1-0). Pojedynek odbył się na Stadio Giovanni Zini w Cremonej.

L. Valzania 5'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć meczów zespół US Cremonese wygrał jeden raz, ale więcej przegrywał, bo aż trzy razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników US Cremonese w piątej minucie spotkania, gdy Luca Valzania strzelił pierwszego gola.

Po kwadransie gry arbiter przyznał kartkę Luce Valzanii z drużyny gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki US Cremonese.

Na drugą połowę zespół Delfino Pescara wyszedł w zmienionym składzie, za Antonia Balzana wszedł Manuel Pucciarelli. Trener US Cremonese postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Simone Palombi, a murawę opuścił Vittorio Parigini.

W 61. minucie Luca Valzania został zmieniony przez Kingsleya Michaela. W 65. minucie kartką został ukarany Cristian Galano, piłkarz gości. Kibice Delfino Pescara nie mogli już doczekać się wprowadzenia Grigorisa Kastanosa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Massimiliano Busellato.

Między 71. a 88. minutą, boisko opuścili piłkarze US Cremonese: Žan Celar, Daniel Ciofani, Michele Castagnetti, na ich miejsce weszli: Alessandro Crescenzi, Fabio Ceravolo, Vasile Mogoș. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Edoarda Masciangela, Luki Clemenzy, Riccarda Maniera zajęli: Luca Crecco, Fabian Pavone, Gennaro Borrelli. W 85. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Nicolę Ravaglię z US Cremonese, a w czwartej minucie doliczonego czasu meczu Gennara Scognamiglia z drużyny przeciwnej. W drugiej połowie nie padły bramki.

Maniero
85′ Nicola Ravaglia
Gennaro Scognamiglio90′
46′ Vittorio Parigini
Gabriele Zappa
88′ Michele Castagnetti
Massimiliano Busellato71′
Samuel Gustafson
Luca Clemenza82′
 5′ 15′ 61′ Luca Valzania
Ledian Memushaj
71′ Daniel Ciofani
Cristian Galano65′
71′ Žan Celar
Riccardo Maniero82′
Matteo Scarduzio
Fabrizio Alastra
Giacomo Volpe
Luca Crecco71′
71′ Alessandro Crescenzi
Cristiano Del Grosso
Claiton Machado dos Santos
Mirko Drudi
88′ Vasile Mogoș
Grigoris Kastanos71′
Reda Boultam
Ibrahima Mane
Gianluca Gaetano
Filippo Melegoni
61′ Kingsley Dogo Michael
Luca Palmiero
71′ Fabio Giovanni Ceravolo
Gennaro Borrelli82′
46′ Simone Palombi
Waleri Bożinow
Antonio Piccolo
Fabian Pavone82′

Manuel Pucciarelli46′

Przewaga jedenastki Delfino Pescara w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Obie drużyny wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.