2. kolejka Premier League: Szachtar Donieck - Zoria Ługańsk 3-0 (1-0)

W pojedynku 2. kolejki ukraińskiej Premier League, który rozegrany został 13 kwietnia, drużyna Szachtaru zwyciężyła z Zorią 3-0 (1-0). Mecz na Oblasny Sportkomplex Metalist w Charkowie obejrzało 6 154 widzów.

2. kolejka Ukraina - Premier League
2019-04-13 16:00 | Stadion: Oblasny SportKomplex Metalist | Widzów: 6154 | Arbiter: A. Abdula
Maycon 90'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Szachtaru w 15. minucie spotkania, gdy Wiktor Kowalenko zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 22. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Vitalego Vernyduba z Zorii, a w 23. minucie Sergiego Krivtsova z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Szachtaru.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. W 50. minucie wynik na 2-0 podwyższył Olarenwaju Kayode. Przy strzeleniu gola pomógł Wiktor Kowalenko.

W 52. minucie w zespole Szachtaru doszło do zmiany. Mykola Matviyenko wszedł za Sergiego Krivtsova. A trener Zorii wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Vladyslava Kabaieva. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Pyłyp Budkiwski. W 61. minucie Ołeksandr Karawajew zastąpił Artema Gromova.

Po chwili trener Szachtaru postanowił wzmocnić linię pomocy i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Wiktora Kowalenkę. Na boisko wszedł Maycon, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 77. minucie Manor Solomon został zmieniony przez Fernanda, co miało wzmocnić drużynę Szachtaru. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Maksyma Lunyova na Bogdana Mykhaylichenkę. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Zoria: Maksymowi Kazakovowi w 80. i Bogdanowi Mykhaylichence w 90. minucie.

Trzeba było trochę poczekać, aby Maycon wywołał eksplozję radości wśród kibiców Szachtaru, zdobywając kolejną bramkę w pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku meczu. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-0.

Oleksandr Tymchyk
23′ 52′ Serhii Kryvtsov
Vitalii Vernydub22′
Serhii Bolbat
Silas Araujo da Silva
 15′ (k.) 67′ Wiktor Kowalenko
Yevgen Cheberko
Mateus Cardoso Lemos Martins
Ołeksandr Karawajew61′
77′ Manor Solomon
Maksym Kazakov80′
Taras Stiepanienko
Bohdan Lednev
. Taison
Pyłyp Budkiwski60′
 50′ Olarenwaju Ayoba Kayode
Maksym Lunev80′
Oleksii Shevchenko
Mikita Szewczenko
52′ Mykola Matvienko
Levan Arveladze
67′  90′ Maycon de Andrade Barberan
Ihor Czajkowski
77′ Fernando Dos Santos Pedro