Reklama

Reklama

US Open. Hubert Hurkacz odpadł w 2. rundzie

Rozstawiony z numerem 24. Hubert Hurkacz odpadł w 2. rundzie US Open. Polak niespodziewanie przegrał ze sklasyfikowanym na 99. pozycji w rankingu ATP Alejandro Davidovichem Fokiną 4:6, 6:1, 2:6, 2:6.

Hurkacz od początku grał słabo. Już w pierwszym secie dał się przełamać. Stało się to w piątym gemie. Rywal do końca kontrolował grę i wygrał pierwszą partię.

Reklama

To podziałało na Polaka motywująco. Zaczął grać swój najlepszy tenis. Rozbił rywala w pył i drugą partię zwyciężył do jednego.

Jednak w trzecim secie znowu przyszło załamanie. Hurkacz miał problemy z wygraniem własnego serwisu. W szóstym i ósmym gemie, gdzie podawał, bronił po cztery piłki na przełamanie. Ostatecznie i tak w obu przypadkach stracił serwis, a także seta.

Czwartą partię rozpoczął fatalnie. Był pasywny, statyczny. Rywal szybko wyszedł na prowadzenie 3:0. Wtedy Hurkacz poprosił o przerwę medyczną. Miał problemy z prawą ręką.

Po interwencji lekarza wrócił do gry. Grał trochę lepiej, ale Fokina był na fali. Grał pewnie i ostatecznie zwyciężył, eliminując Polaka z turnieju.

MP

Dowiedz się więcej na temat: Hubert Hurkacz | us open

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama