Reklama

Reklama

Debel dał Polsce wygraną z Madagaskarem

Debel Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski zdobył trzeci i zarazem zwycięski punkt w spotkaniu z Madagaskarem. Po dwóch dniach polscy tenisiści prowadzą 3-0 w rywalizacji w pierwszej rundzie w Grupie II strefy euro-afrykańskiej Pucharu Davisa w Warszawie.

Fyrstenberg i Matkowski, ósmy debel świata na koniec ubiegłego sezonu, pokonali w sobotę Antso Rakotondramangę i Lofo Ramiaramananę 6:1, 6:4, 6:4.

Na otwarcie meczu zawodnicy Siemens AGD Tennis Team Polska wyszli na 5:0, zanim oddali rywalom pierwszego gema. Tenisiści z Madagaskaru stawili większy opór dopiero w drugim secie, w którym kluczowe było przełamanie podania Ramiaramanany w dziewiątym gemie. Chwilę później losy partii zabójczym serwisem rozstrzygnął Matkowski.

W trzecim secie Fyrstenberg i Matkowski również zdobyli jednego "breaka", tym razem przy serwisie Rakotondramangi na 3:2 i utrzymali tę przewagę do końca.

Reklama

- Trudno zbyt wiele mówić o tym meczu. Szybko zrobiło się 5:0 i przejęliśmy nad nim kontrolę, ale wiadomo, że trudno ją utrzymać przez cały czas, do samego końca. W sumie, w dwóch ostatnich setach mogło być 6:2, 6:2, ale i tak jesteśmy zadowoleni ze swojej gry i wyniku. Postawiliśmy przysłowiową kropkę nad "i:, czyli wykonaliśmy zadanie - powiedział po meczu Matkowski.

- Graliśmy dzisiaj dobrze na returnie, dobrze serwowaliśmy. Wiadomo było, że zwycięstwo jest tylko kwestią czasu, bo właściwie nie czuliśmy z ich strony większego zagrożenia. Wiadomo, że byliśmy zdecydowanymi faworytami, a pytanie było tylko czy wygramy bez straty seta. Przyznam szczerze, że pierwszy raz zdarzyło nam się dawać autografy naszym rywalom przed meczem - dodał Fyrstenberg.

Tenisiści z Madagaskaru poprosili polską parę o podpisy na oficjalnym plakacie daviscupowym po zakończeniu środowej konferencji prasowej.

Fyrstenberg i Matkowski to ósmy debel świata na koniec ubiegłego roku. Polscy tenisiści po raz pierwszy dotarli w nim do finału w Wielkim Szlemie - w nowojorskim US Open, a w listopadzie powtórzyli ten wynik w zamykającym sezon turnieju - ATP World Tour Finals w londyńskiej O2 Arena.

Mają w dorobku jedenaście triumfów w imprezach rangi ATP Tour i 20 porażek w finałach. Zajmują ex aequo 14. pozycje w indywidualnym rankingu deblistów, a ósme wśród najlepszy par sezonu ATP "Doubles Race".

Prowadzenie 3-0 po dwóch dniach sprawia, że niedzielne pojedynki singlowe będą się toczyć do dwóch wygranych setów. O godzinie 13.00 powinni - zgodnie z wynikami losowania - zmierzyć się najpierw Jerzy Janowicz z Rakotondramangą, a potem Grzegorz Panfil z Jacobem Rasolondrazaną. Kapitanowie obydwu zespołów mogą dokonać roszad w składach przed rozpoczęciem gier, które będą się już toczyć tylko do dwóch wygranych setów.

- Na razie nie podjąłem jeszcze ostatecznej decyzji, kto jutro zagra. Mogę jednak powiedzieć na obecną chwilę, że jest duże prawdopodobieństwo, przekraczające nawet 50 procent, że w singlu wystąpi Marcin, zamiast Jurka Janowicza. Ale zobaczymy jak będzie, mamy czas na decyzje do jutra. Jeśli Marcin zagra, to potraktuje ten mecz tak naprawdę treningowo, bo nie chodzi o to, żeby zostawiał życie na korcie - powiedział kapitan polskiej drużyny Radosław Szymanik.

W drugiej rundzie w Grupie II Strefy Euroafrykańskiej Polacy będą w dniach 6-8 kwietnia podejmować Estonię, która po dwóch dniach prowadziła z Luksemburgiem 3-0.

- Z Estonią zagramy na pewno na korcie ziemnym, będzie to nawierzchnia typu Conipur, czyli nie taka zupełnie wolna, ale jednak ziemna. To najlepsze rozwiązanie na spotkanie z Estończykami, choć trochę bardziej kosztowne. Na Madagaskar nie musieliśmy się zastanawiać nad specjalną nawierzchnią, która by nam musiała sprzyjać, więc zdecydowaliśmy się na kort rozkładany z Tarafleksu. Zbudowanie innego kortu, od podstaw, to już koszt rzędu stu tysięcy złotych - dodał Szymanik.

Polska - Madagaskar 3-0

piątek - gra pojedyncza

Grzegorz Panfil - Antso Rakotondramanga 7:6 (9-7), 6:3, 6:2

Jerzy Janowicz - Jacob Rasolondrazana 6:1, 6:1, 6:3

sobota - gra podwójna

Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski - Antso Rakotondramanga, Lofo Ramiaramanana 6:1, 6:4, 6:4

niedziela - gra pojedyncza (godz 13.00)

Jerzy Janowicz - Antso Rakotondramanga

Grzegorz Panfil - Jacob Rasolondrazana

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy