Reklama

Reklama

Skoki narciarskie. Kamil Stoch i jego największe triumfy

Kamil Stoch został triumfatorem 69. Turnieju Czterech Skoczni, zdobywając trzecią w swojej karierze statuetkę Złotego Orła. To kolejny piękny rozdział w naznaczonej sukcesami karierze mistrza z Zębu, który wciąż nie powiedział ostatniego słowa.


Reklama

To truizm, ale Stoch już teraz jest żywą legendą skoków narciarskich - nie tylko w Polsce, ale i na świecie. W wieku 33-lat może świętować kolejny triumf, lecz zwracanie uwagi na PESEL naszego reprezentanta nie ma najmniejszego sensu.

Za zwycięstwo w Turnieju Czterech Skoczni Stoch otrzymał trzeciego w swojej karierze Złotego Orła, wzbogacając swoją już i tak niezwykle bogatą gablotę. To świetna okazja, by przypomnieć sobie dotychczasowe sukcesy zawodnika rodem z Zębu.

Tego jeszcze nie widziałeś! Sprawdź nowy Serwis Sportowy Interii! Wejdź na sport.interia.pl

Mistrzostwa świata


Podróż po kolejnych etapach kariery Stocha warto zacząć od mistrzostw świata, bo to na nich Polak święcił swój pierwszy wielki triumf w seniorskiej karierze.

Doszło do tego w 2013 roku, gdy sięgnął po złoto na dużej skoczni we włoskim Val di Fiemme.

To jego jedyny tytuł indywidualny. Drugi złoty krążek zdobył także z drużyną w 2017 roku na dużej skoczni w Lahti. Stoch pomógł naszej kadrze zdobyć również brąz w roku 2013 (duża skocznia w Val di Fiemme) i 2015 (duża skocznia w Falun). Sam wywalczył także srebro w 2019 roku na normalnym obiekcie w Seefeld.

W mistrzostwach świata w lotach Stoch wywalczył jak dotąd trzy medale: jeden srebrny (indywidualnie w 2018 roku w Oberstdorfie) i dwa brązowa (oba w drużynie - w 2018 roku w Oberstdorfie i w 2020 roku w Planicy).

Dowiedz się więcej na temat: Kamil Stoch | skoki narciarskie | Turniej Czterech Skoczni

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama