Reklama

Reklama

MŚ w lotach. Stefan Horngacher podał skład kadry

Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Stefan Hula i Maciej Kot znaleźli się w reprezentacji na mistrzostwa świata w lotach narciarskich, które w dniach 18-21 stycznia odbędą się w Oberstdorfie. Decyzję jeszcze w Austrii ogłosił trener Stefan Horngacher.

Na liście pięciu nominowanych do kadry na MŚ nie ma większej niespodzianki. W tym gronie nie znalazł się jedynie obecny na "mamucie" w Kulm Jakub Wolny. Za to ciekawie będzie wyglądało wyselekcjonowanie ostatecznej czwórki, która weźmie udział w kwalifikacjach do konkursu na niemieckim "mamucie". 

Gdyby kierować się obecną formą, to pewniakami są Stoch i Kubacki, a bardzo blisko czwórki jest Hula, który od Turnieju Czterech Skoczni imponuje formą ustabilizowaną na wysokim poziomie.

Decyzja zostanie podjęta w czwartek, po treningach. Tego samego dnia odbędą się kwalifikacje do konkursu indywidualnego, który będzie składał się z czterech serii. Po dwie odbędą się w piątek i sobotę.

Reklama

Z kolei w niedzielę na skoczni imienia Heiniego Klopfera w Oberstdorfie zostanie rozegrany konkurs drużynowy.

Generalna próba przed MŚ, na skoczni Kulm w Austrii, nie wypadła obiecująco. W sobotę "Biało-Czerwoni", na czele z Kamilem Stochem, zajmowali odległe lokaty, a 14. miejscem obronił się jedynie Stefan Hula. Dzisiaj była szansa na rehabilitację, ale na przeszkodzie stanął porywiście wiejący wiatr. Konkurs najpierw przekładano, aż w końcu został odwołany. Nie odbyły się także kwalifikacje.

AG

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje