Reklama

Reklama

Tegoroczny turniej finałowy Ligi Światowej w Krakowie

Turniej finałowy tegorocznej Ligi Światowej siatkarzy odbędzie się w lipcu w krakowskiej Tauron Arenie - poinformował dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej miasta Krzysztof Kowal.

Prawo organizacji finału LŚ Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) przyznała Polsce w grudniu. Nie był jednak wówczas znany gospodarz turnieju.

Final Six odbędzie się w dniach 13-17 lipca. To będzie też jeden z ostatnich sprawdzianów reprezentacji narodowych przed igrzyskami w Rio de Janeiro. Polacy, jako gospodarze, mają w nim zagwarantowany udział.

Polska była już trzy razy gospodarzem turnieju finałowego LŚ. W 2001 i 2007 roku impreza odbyła się w katowickim Spodku, a w 2011 w Ergo Arenie na pograniczu Gdańska i Sopotu.

Reklama

"Biało-czerwoni" uczestniczą w tych rozgrywkach od 1998 roku i tylko dwa razy udało im się stanąć na podium. W 2012 roku w Sofii triumfowali, a rok wcześniej zajęli trzecią lokatę. W obu przypadkach trenerem był Włoch Andrea Anastasi. W ubiegłym roku pod wodzą Stephane'a Antigi zajęli w Rio de Janeiro czwarte miejsce.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy