• 6 .Atalanta Bergamo (32 pkt.)
  • 7 .Lazio Rzym (31 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (30 pkt.)

AC Milan - Juventus Turyn 1-3 (1-1). Liga włoska - 16. kolejka Serie A

W pojedynku 16. kolejki włoskiej Serie A, który rozegrany został 6 stycznia, zespół AC Milan przegrał z Juventusem Turyn 1-3 (1-1). Mecz odbył się na Stadio Giuseppe Meazza w Mediolanie.

16. kolejka Włochy - Serie A
2021-01-06 20:45 | Stadion: Stadio Giuseppe Meazza | Arbiter: Massimiliano Irrati
W. McKennie 76'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 52 razy. Zespół Juventusu Turyn (”Stara Dama”) wygrał aż 26 razy, zremisował 13, a przegrał tylko 13.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Federico Chiesa wywołał eksplozję radości wśród kibiców Juventusu Turyn, strzelając gola w 18. minucie spotkania. Asystę przy bramce zanotował Paulo Dybala.

Drużyna gości niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 23 minuty, jedenastka AC Milan (”Rossoneri”) doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Davide Calabria. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Rafael Leão.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu kartkę dostał Rodrigo Bentancur z drużyny gości.

Piłkarze gości odpowiedzieli strzeleniem gola. W 62. minucie Federico Chiesa ponownie zdobył bramkę zmieniając wynik na 1-2. Bramka padła po podaniu Paula Dybali.

Chwilę później trener Juventusu Turyn postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 63. minucie na plac gry wszedł Dejan Kulusevski, a murawę opuścił Federico Chiesa. W 64. minucie Paulo Dybala został zmieniony przez Westona McKenniego. W następstwie utraty gola trener AC Milan postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił pomocnika Jensa Haugego i na pole gry wprowadził napastnika Brahima Díaza, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Danilo, zawodnik gości. W 74. minucie boisko opuścili zawodnicy Juventusu Turyn: Arthur, Federico Bernardeschi, a na ich miejsce weszli Rodrigo Bentancur, Aaron Ramsey.

Zespół ”Rossoneri” ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, zdobywając kolejną bramkę. W 76. minucie wynik ustalił Weston McKennie. Przy zdobyciu bramki asystował Dejan Kulusevski.

W doliczonym czasie gry kartką został ukarany Alessio Romagnoli, piłkarz AC Milan. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-3.

Wojciech Szczęsny
81′ José Diogo Dalot Teixeira
Danilo72′
81′ Simon Kjaer
Leonardo Bonucci
90′ Alessio Romagnoli
Matthijs de Ligt
Theo Bernard François Hernández
Gianluca Frabotta87′
 41′ 81′ Davide Calabria
Federico Chiesa  18′, 62′ 63′
87′ Samuel Castillejo Azuaga
Adrien Rabiot
67′ Jens Petter Hauge
Carlo Pinsoglio
81′ Andrea Conti
Giorgio Chiellini
Leonardo Duarte da Silva
Merih Demiral87′
81′ Pierre Kalulu Kyatengwa
Alessandro Di Pardo
Mateo Musacchio
Dejan Kulusevski63′
Marco Frigerio
Weston McKennie64′  76′
67′ Brahim Abdelkader Díaz
Manolo Portanova
87′ Lorenzo Colombo
Arthur Henrique Ramos de Oliveira Melo74′
81′ Daniel Maldini
Federico Bernardeschi74′

Cosimo Marco Da Graca

Nicolò Fagioli

Zawodnicy AC Milan otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.