Liga rumuńska - 22. kolejka Ligi I: AFC Hermannstadt Sibiu - ACSM Politehnica Iași 1-0 (1-0)

W starciu 22. kolejki rumuńskiej Ligi I, które rozegrane zostało 21 grudnia, drużyna AFC Sibiu zwyciężyła z CSM Politehnica 1-0 (1-0). Mecz na Stadionul Municipal obejrzało 2 500 widzów.

22. kolejka Rumunia - Liga I
2019-12-21 13:30 | Stadion: Stadionul Municipal | Widzów: 2500 | Arbiter: A. Chivulete
AFC Hermannstadt Sibiu
ACSM Politehnica Iași
1
0
Romário Pires 12'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna AFC Sibiu wygrała dwa razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę meczu zdobył Romario dla drużyny AFC Sibiu. Bramka padła w tej samej minucie. Przy zdobyciu bramki pomógł Yazalde.

W 21. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Platini osłabiając tym samym zespół CSM Politehnica. W 23. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Ousmane'a Diarrassoubę z AFC Sibiu, a w 26. minucie Ovidiu Horșię z drużyny przeciwnej. W 27. minucie Andrei Cordea został zastąpiony przez Sorina Bușu.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny AFC Sibiu.

Na drugą połowę zespół CSM Politehnica wyszedł w zmienionym składzie, za Ovidiu Horșię wszedł Francisc Cristea. W 58. minucie żółtą kartkę dostał Florian Loshaj, zawodnik CSM Politehnica.

Trener AFC Sibiu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Luciana Dumitriu. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Petrișor Petrescu. Chwilę później trener CSM Politehnica postanowił wzmocnić linię pomocy i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Cosmina Bîrnoiego. Na boisko wszedł Alessio Carlone, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom AFC Sibiu: Danielowi Offenbacherowi w 65. i Kevinowi Rimane'owi w 90. minucie.

W 74. minucie Răzvan Onea został zmieniony przez Rodnya Cabrala, co miało wzmocnić drużynę CSM Politehnica. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Daniela Offenbachera na Afonsa Tairę. W drugiej połowie nie padły gole.

Ștefan Târnovanu
23′ Ousmane Diarrassouba
Bradley Diallo
Srdjan Luchin
Cosmin Valentin Frăsinescu
Raul Marian Opruț
Răzvan Philippe Onea74′
90′ Kévin Ramon Rimane
Andrei Radu
61′ Petrișor Ionuț Petrescu
Luís Carlos Almada Soares21′
Răzvan Adrian Dâlbea
Cosmin Marian Bîrnoi63′
65′ 78′ Daniel Offenbacher
Ovidiu Horșia26′ 46′
 12′ Romário Santos Pires
Florian Loshaj58′
Yazalde Gomes Pinto
Juan Pablo Passaglia
27′ Andrei Ioan Cordea
Adrian Ionuț Bălan
Emanuel Rodrigues Novo
Denis Rusu
27′ Sorin Marian Bușu
Alessio Carlone63′
78′ Afonso Miguel Castro Vilhena Taira
Francisc Ionuț Cristea46′
61′ Lucian Mihai Dumitriu
Doru Popadiuc

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy w pierwszej połowie, a w drugiej dwie. Zawodnicy drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną, natomiast w drugiej jedną żółtą.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.