Reklama

Reklama

Polska - Finlandia. Trener Hans Backe: Polska jest na topie

- Czy obawiam się Polaków? To złe słowo. Jestem bardzo ciekaw, jak wypadnie moja drużyna na tle topowego zespołu w Europie. Ten mecz da mi dużo odpowiedzi co do tego, na jakim poziomie jest moja drużyna - powiedział Hans Backe, trener reprezentacji Finlandii.

Backe niemalże bez zająknięcia wymienił najważniejszych piłkarzy naszej kadry. 

- Na pierwszym planie jest oczywiście Robert Lewandowski. A kto mi jeszcze imponuje? Lista jest długa. Piotr Zieliński jest bardzo utalentowany, wiele klubów latem będzie chciało go zatrudnić. Macie bardzo dobrych skrzydłowych - Grosickiego, Błaszczykowskiego. Z przodu są świetni Milik i Lewandowski, którzy tworzą kapitalny duet. Jest też bardzo dobry boczny obrońca Piszczek z Dortmundu. Ale jeśli miałbym kogoś szczególnie wyróżnić to postawiłbym na Krychowiaka - wyliczał selekcjoner Finów.

Reklama

Szkoleniowiec naszych jutrzejszych rywali dopiero od niedawna pracuje z Finami. Przez ostatnie cztery lata był bezrobotny. Ostatnie jego miejsce pracy to Stany Zjednoczone, gdzie prowadził zespół New York Bulls. 

Mecz z Polską jest dla niego pierwszą okazją do przetestowania najsilniejszego składu. - Poprzednie mecze na początku roku rozgrywaliśmy w składzie krajowym z zespołami skandynawskimi. Zgrupowanie przed spotkaniem z Polakami jest dla mnie bardzo cenne. Mieliśmy cztery treningi, które bardzo pomogły mi poznać się z zespołem, przekazać to, jakiej gry oczekuję od nich w ataku i obronie - powiedział Backe.

Dla Finów mecz z Polską będzie elementem przygotowań do eliminacji mistrzostw świata, które odbędą się w 2018 roku. Do Euro 2016 Finowie nie zdołali wywalczyć awansu, zajmując czwarte miejsce za Irlandią Północną, Rumunią i Węgrami. 

- W kolejnych eliminacjach chcemy wypaść lepiej. W naszej grupie nie ma wielkich faworytów. Nie zagramy z Niemcami czy Francją, dlatego chcę wykorzystać czas, który mi został do jak najlepszego zgarnia zespołu - zakończył Backe.

Krzysztof Oliwa


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL