Reklama

Reklama

Mecz Polska - Finlandia. Piechniczek: Nawałka ma w głowie trzon kadry

Dziś o 17.30 we Wrocławiu piłkarska reprezentacja Polski zagra towarzyski mecz z Finlandią. - Zostało może jedno, dwa, czy trzy wolne miejsca w kadrze na mistrzostwa Europy - uważa były selekcjoner, Antoni Piechniczek. Transmisja spotkania w TVP1 i TVP Sport. Relacja na żywo w Interii.

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Polska - Finlandia

Relacja na żywo dla urządzeń mobilnych

- Mecze towarzyskie przed dużymi imprezami służą potwierdzeniu wyborów dokonanych przez selekcjonera - uważa Piechniczek. - Nie szukajmy piłkarzy na mistrzostwa Europy "za pięć dwunasta", bo to nie ma sensu - powiedział były trener reprezentacji Polski.

- Adam Nawałka pracuje już z naszym zespołem narodowym na tyle długo, że ten trzon kadry na pewno ma w głowie. Zostało może jedno, dwa, czy trzy wolne miejsca w kadrze na mistrzostwa. Przecież, gdyby Robert Lewandowski czy Arkadiusz Milik zagrali słabo w tych towarzyskich spotkaniach, to straciliby miejsce w drużynie na turniej we Francji? Z pewnością nie - zauważył Piechniczek.

Reklama

Jak podkreślił, wszyscy wiedzą, co potrafią, np. Jakub Błaszczykowski, Wojciech Szczęsny czy Łukasz Fabiański.

- Stabilizacja składu jest dowodem słuszności wyboru trenera. Oczywiście mecze kontrolne z silnymi rywalami trzeba grać. Niemcy grają z Anglią, a przecież nikt chyba nie podejrzewa, że trenerzy tych zespołów szukają teraz kandydatów do gry w ME - zauważył szkoleniowiec, który dwukrotnie wprowadził Polaków do mundialu (1982 i 1986).

W jego opinii takie spotkania, jak środowe z Serbią (1-0) czy sobotnie z Finlandią służą m.in. temu, by nie popełnić błędów przy "odrzucaniu" zawodników wybieranych do ścisłej kadry na mistrzowski turniej.

Nie obawia się też, czy dość intensywnie eksploatowany w Bayernie Monachium Robert Lewandowski utrzyma świetną formę także w trakcie ME we Francji.

- Przy obecnych możliwościach pilotowania fizycznego przygotowania piłkarzy to nie jest problem. Ważniejsza jest psychika. A moim zdaniem - wraz kolegami - powinien marzyć nie tyle o wyjściu z grupy, ale przynajmniej o półfinale Euro - podsumował Piechniczek.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

Reklama

Reklama

Reklama