Reklama

Reklama

Skoki narciarskie. MŚ w Oberstdorfie - Halvor Egner Granerud zakażony koronawirusem!

Lider Pucharu Świata w skokach Halvor Egner Granerud uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa - poinformowali Norwegowie. Oznacza to, że faworyt do tytułu mistrza świata nie wystartuje w konkursach na dużej skoczni w Oberstdorfie.

Koszmarne wieści dla Halvora Egnera Graneruda. Jak podały norweskie media, najlepszy skoczek Pucharu Świata jest zakażony koronawirusem.  Norweska federacja potwierdziła te doniesienia.

Reklama

Znakomity norweski skoczek miał pozytywny wynik testu na koronawirusa podczas mistrzostw świata w Oberstdorfie.

Łagodne objawy

Jak zapewnił sam zawodnik, czuje się dobrze.

- Jest mi bardzo smutno, ale czuję się dobrze i zakażenie przechodzę z łagodnymi objawami - powiedział Granerud.

Ten wynik oznacza, że Graneruda zabraknie w rywalizacji na dużej skoczni. Na normalnym obiekcie faworyt do tytułu MŚ zajął czwarte miejsce. Po tytuł mistrza świata sięgnął Piotr Żyła.

Kłopoty Norwegów

Co więcej, pozytywny wynik testu może oznaczać, że norweskich skoczków w ogóle zabraknie w rywalizacji na dużym obiekcie.

Wszyscy, którzy mieli kontakt z Granerudem w ciągu ostatnich 72 godzin, muszą zostać odizolowani i przejdą kolejne testy. Dopiero ich negatywny wynik oznaczać będzie możliwość zakończenia izolacji.

Jeszcze w niedzielę Granerud rywalizował w konkursie drużyn mieszanych, w którym Norwegia zdobyła srebrny medal. Dzień później był obecny na skoczni podczas dekoracji medalistów miksta.

Na dużej skoczni już od dzisiaj rozpoczynają się serie treningowe. Na czwartek zaplanowano kwalifikacje, w piątek ma odbyć się konkurs indywidualny, a w sobotę zawody drużynowe.

Z Oberstdorfu Waldemar Stelmach

Dowiedz się więcej na temat: Halvor Egner Granerud