Reklama

Reklama

Skoki narciarskie. Stefan Horngacher szczerze o tym, co sądził na temat formy Dawida Kubackiego

Niektórzy już zdążyli postawić krzyżyk na reprezentacji Niemiec podczas mistrzostw świata w Oberstdorfie i to był błąd. Zespół prowadzony przez Stefana Horngachera wygrał konkurs drużynowy i świętował wywalczenie złotych medali. Były trener "Biało-Czerwonych" do końca wierzył w wyższość Karla Geigera nad Dawidem Kubackim.

Za nami mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym 2021, które zostały rozegrane w Oberstdorfie. Jednym z najciekawszych konkursów były niedzielne drużynowe zawody skoków narciarskich, w których triumfowali Niemcy, a na trzecim stopniu podium zakończyli je Polacy.

Jedną z głównych postaci niemieckiej kadry prowadzonej przez Stefana Horngachera był Karl Geiger. Utalentowany skoczek cieszy się ogromnym zaufaniem swojego trenera, który w przeszłości prowadził również polską kadrę.

- Kiedy w ostatniej serii masz na górze Karla, to możesz być pewny, że zobaczysz dobry skok. Geiger spisał się świetnie. Byłem pewny, że Dawid Kubacki go nie przeskoczy - powiedział Horngacher w rozmowie z Łukaszem Jachimiakiem ze Sport.pl.

Reklama

Horngacher: Kubacki nie skakał tak dobrze jak Geiger

Tak też się wydarzyło. Skok na 136 metrów Geigera spotkał się z odpowiedzią Kubackiego, który próbował nawiązać walkę, ale skoczył na odległość 127,5 metra. Ten wynik dał naszej reprezentacji trzecie miejsce w ogólnej klasyfikacji.

- Dawid nie skakał w tych mistrzostwach aż tak dobrze jak Karl - zauważył Horngacher.

Więcej na polsatsport.pl - kliknij TUTAJ!

PI, Polsat Sport

Reklama

Reklama

Reklama