Reklama

Reklama

  • 1 .Tottenham Hotspur Londyn (20 pkt.)
  • 2 .Liverpool FC (20 pkt.)
  • 3 .Chelsea Londyn (18 pkt.)
  • 4 .Leicester City (18 pkt.)
  • 5 .Southampton FC (17 pkt.)
  • 6 .Everton (16 pkt.)
  • 7 .Aston Villa FC (15 pkt.)
  • 8 .West Ham United FC (14 pkt.)

Ibrahimović: Tylko Borg osiągnął tyle co ja

Zlatan Ibrahimović znów zaszokował swoimi słowami. Słynący z kontrowersyjnych wypowiedzi Szwed ogłosił, że jedynym sportowcem tego kraju, który może się z nim równać, jest legendarny tenisista Bjoern Borg. - W Szwecji nie widzę nikogo innego w tej klasie - powiedział.

Piłkarz wyjaśnił, że Borg i on mają wiele wspólnego, lecz zwłaszcza pochodzenie "znikąd". Ibrahimović urodził się i wychował w Rosengard, dzielnicy Malmoe uważanej za najbardziej kryminogenną strefę w Szwecji. Borg z kolei pochodzi z Soedertaelje, przemysłowego miasta położonego 30 kilometrów od Sztokholmu, również zdominowanego przez imigrantów. W latach 70-tych, kiedy Borg świecił sukcesy, właśnie ta miejscowość była synonimem bardzo niebezpiecznego miejsca.

Reklama

"Przede wszystkim jednak obaj mamy takie cechy, jak uparte dążenie do wielkiego celu i świadomość, że nie istnieją rzeczy i dokonania, które są niemożliwe. Osiągnięcia Borga w dalszym ciągu mnie napędzają i motywują" - powiedział Ibrahimović w wywiadzie dla magazynu "Cafe".

35-letni Szwed po odniesieniu poważnej kontuzji kolana 20 kwietnia, która może oznaczać koniec kariery, wyjawił plany na przyszłość.

"Zamierzam powrócić do Szwecji. To jest mój kraj. Tu się urodziłem i wychowałem i z tym krajem się identyfikuję. Nie zamierzam jednak wracać do Malmoe, ani mieszkać na stałe w dużym mieście. Chcę mieć święty spokój. Po tylu latach codziennego kontaktu z mnóstwem ludzi, podróżach, życiu w asfalcie i betonie, chcę przebywać z rodziną w naturze" - powiedział "Ibra".

Zwrócił też uwagę na inne podobieństwa pozasportowe, jak umiejętność finansowego zabezpieczenia życia po zakończeniu kariery poprzez umiejętne inwestycje.

Piłkarz posiada wiele nieruchomości na całym świecie, lecz trzy najważniejsze są w Szwecji. Jest to luksusowy dom o powierzchni 950 metrów kwadratowych w centrum Sztokholmu przerobiony z kościoła ewangelickiego, 100-hektarowa posiadłość na północy kraju oraz wyspa Daevensoe niedaleko Sztokholmu nad jeziorem Maelaren.

Według tygodnika "Veckans Affaerer", który co roku publikuje listę szwedzkich miliarderów, Ibrahimović znajduje się na 147. miejscu z majątkiem 1,2 miliarda koron (125 mln euro).

Borga z kolei na tej liście nie ma, lecz dziennik "Expressen" podkreślił, że jego majątek jest "ogromną i skrzętnie skrywaną zagadką" i tylko w ostatnich 10 latach zarobił 47 milionów euro na sprzedaży praw do swojego nazwiska. Posiada mieszkanie o powierzchni 270 metrów na najdroższej ulicy Sztokholmu Strandvagen, kilkadziesiąt metrów od "kościoła" Ibrahimovica oraz ogromnej wartości posiadłość na wyspie Ingaro.

Borg w latach 1974-82 wygrał 64 turnieje, w tym 11 wielkoszlemowych. Pięć razy z rzędu triumfował w Wimbledonie i sześć razy w French Open.

Ibrahimvic rozegrał 116 meczów w reprezentacji narodowej, strzelając 62 bramki. Grał w najlepszych klubach Europy, jak Ajax Amsterdam, Juventus, Milan, Inter, Barcelona, Paris-Saint-Germain i Manchester United.

- Ja i Borg jesteśmy w sportowej Szwecji pod każdym względem nie do przebicia - podkreślił Ibrahimović.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje