FC Arouca - CD Mafra 0-0. Liga portugalska - 16. kolejka Segunda Liga

W starciu 16. kolejki portugalskiej Segunda Liga, które rozegrane zostało 17 stycznia, zespół FC Arouca zremisował z Mafrą 0-0. Pojedynek odbył się na Estádio Municipal de Arouca.

16. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2021-01-17 15:00 | Stadion: Estádio Municipal de Arouca | Arbiter: Manuel António Rodrigues Oliveira
FC Arouca
CD Mafra
0
0

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 18. a 29. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

W 58. minucie Lee Gwangin został zastąpiony przez Rodriga Martinsa. Trener Mafry postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Andrezinha i na pole gry wprowadził napastnika Carlosa Daniela, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Po godzinie gry w jedenastce FC Arouca doszło do zmiany. André Silva wszedł za Heliardę. Kibice FC Arouca nie mogli już doczekać się wprowadzenia Lawrence'a Oforiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Leandro Silva. W 70. minucie João Graça został zmieniony przez Guilherme, a za Camarę wszedł na boisko Stevy Okitokandjo, co miało wzmocnić drużynę Mafry. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Pedro Moreirę na Yawa Mosesa w 89. minucie.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartką został ukarany Stevy Okitokandjo, piłkarz gości.

João Tiago Oliveira da Cunha
18′ Mateus Quaresma Correia
Nuno Vieira Campos
89′ Pedro Manuel da Silva Moreira
João Miguel Xavier Ferreira dos Santos
63′ Leandro Miguel Pereira da Silva
Everton Ferreira Guimarães
Marco Paulo Silva Soares
André Miguel Pinto Lopes58′
Arsénio Martins Lafuerte Nunes
João Pedro Salazar da Graça27′ 70′
60′ Heliardo Vieira da Silva
Tomás Caldas Januário Carvalho Domingos
89′ Yaw Moses
Guilherme Filipe Salgado Ferreira70′
63′ Lawrence Ofori
Gustavo Moura e Souza
60′ André Oliveira Silva
Stevy Okitokandjo78′ 90′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom FC Arouca, a piłkarzom gości pokazał trzy.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Mafry w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.