Reklama

Reklama

Julia Jefimowa podejrzana o doping

Mistrzyni świata w pływaniu, brązowa medalistka igrzysk olimpijskich z 2012 roku Rosjanka Julia Jefimowa jest podejrzana o stosowanie niedozwolonego środka o nazwie meldonium - poinformowała agencja TASS. Utytułowanej 23-letniej zawodniczce grozi dożywotnia dyskwalifikacja.

Meldonium na liście zakazanych substancji Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) znajduje się dopiero od 1 stycznia. Od początku roku złapano na ich stosowaniu już ponad 100 sportowców, głównie z Rosji, w tym zwyciężczynię pięciu turniejów wielkoszlemowych Marię Szarapową, czy rekordzistę świata w łyżwiarstwie szybkim na dystansie 500 m Pawła Kuliżnikowa.

Jefimowa, która od 2011 roku mieszka w USA, to brązowa medalistka igrzysk olimpijskich w Londynie na 200 m st. klasycznym, ośmiokrotna medalistka mistrzostw świata na basenie 50 m. Teraz grozi jej dożywotnia dyskwalifikacja, bo już raz w jej organizmie znaleziono niedozwolony specyfik. Pływaczka była zawieszona między listopadem 2013 a lutym 2015.

Reklama

Na razie rosyjski związek pływacki nie chce potwierdzić informacji, którą podała agencja TASS i miejscowe gazety. "Sowiecki Sport" napisał, że Jefimowa przyjęła meldonium prawdopodobnie przed 1 stycznia, ale substancja utrzymywała się w organizmie także po Nowym Roku.

Dowiedz się więcej na temat: Julia Jefimowa | meldonium

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje