Polonia Bytom wraca do Polskiej Ligi Hokejowej

Sześciokrotny mistrz Polski - Bisset Polonia Bytom wygrała finał play off I ligi hokeja na lodzie z MMKS Podhalem Nowy Targ i awansowała do Polskiej Ligi Hokejowej.

Polonia nie była faworytem finału. "Szarotki" zdecydowanie wygrały sezon zasadniczy. Jednak klub 19-krotnego mistrza Polski nie potrafił wykorzystać atutu własnego lodu w finale. 

Reklama

Po czterech meczach był remis 2-2 i o losach awansu decydował ostatni, piąty mecz w Nowym Targu. Polonia objęła prowadzenie w pierwszej tercji, a w trzeciej zdobyła kolejne dwie bramki, pieczętując zwycięstwo i awans do krajowej elity.

- Zdawaliśmy sobie sprawę ze stawki tego spotkania, ale spokojnie podeszliśmy do niego. W naszej szatni nie było niepotrzebnej nerwowości - powiedział kierownik drużyny Bisset Polonii Jacek Frycz.

- Już nawet nie pamiętam ile ostatnich sezonów spędziliśmy w tej pierwszej lidze, chyba pięć. Liczymy, że teraz będzie tylko lepiej. Przecież w Bytomiu mamy prezydenta, który jest przychylny dla sportu, w klubie rządzi nowy, prężny prezes. Myślę, że czeka nas dobra przyszłość - dodał Frycz.

Według jego słów hokeiści z Bytomia powinni być w domu po północy. Trener liczy, że mimo późnej pory na miejscu awans wraz z nimi będą świętować kibice.

Piąty, decydujący mecz

MMKS Podhale Nowy Targ - Bisset Polonia Bytom 0-3 (0-1, 0-0, 0-2)

Stan rywalizacji (do 3 zwycięstw): 2-3. Awans - Polonia

Bramki dla Bisset Polonii zdobywali: Bartłomiej Stępień (16), Marek Wróbel (45), Sebastian Owczarek (59).

Dowiedz się więcej na temat: Polska Liga Hokejowa | hokej | Polonia Bytom | Podhale Nowy Targ

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje