Reklama

Reklama

Puchar EHF. MKS Perła Lublin - Odense Handbold 20-33

Piłkarki ręczne MKS-u Perły Lublin przegrały przed własną publicznością z duńskim Odense Handbold 20-33 (13-14) w meczu 6. kolejki kończącej fazę grupową w grupie C Pucharu EHF. Polski zespół zajął ostatnie miejsce w tabeli i odpadł z rywalizacji.

Ostatni w tym sezonie występ mistrzyń Polski na europejskiej arenie można uznać za połowicznie udany, bowiem przez całą pierwszą połowę spotkania z grupowym liderem z Odense lublinianki prowadziły wyrównaną walkę, a nawet częściej prowadziły. Jeszcze w 33. minucie na tablicy widniał rezultat remisowy 15-15, ale wówczas nastąpił w polskim zespole kryzys strzelecki i przez niemal kwadrans gospodynie nie potrafiły zdobyć bramki, natomiast w zespole duńskim wprost szalała Ingvild Kristiansen Bakkerud, sama zaliczając w tym czasie pięć trafień. Jej koleżanki Trine Jensen i Freja Kyndboel dołożyły po jednej i losy spotkania praktycznie zostały rozstrzygnięte.

Reklama

Podopieczne Roberta Lisa poza zmęczeniem, chyba straciły też wiarę w możliwość odrobienia straty, bo ich akcjom zaczęło brakować dynamiki, a coraz częściej zdarzały się proste błędy. Wyjątkowo słabo spisywały się też skrzydłowe, które nie trafiały do bramki z kilku bardzo dobrych sytuacji. Należy jednak podkreślić, że obecny sezon jest wyjątkowo pechowy dla lublinianek, bo choć w niedzielę powróciły po kontuzjach Marta Gęga i Aneta Łabuda, to i tak zabrakło jeszcze sześciu innych podstawowych zawodniczek.

Dla drużyny lubelskiej, która nieprzerwanie przez 26 sezonów grała w europejskich pucharach, był to 192. oficjalny w nich mecz. Przed rozpoczęciem spotkania minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego w piątek lubelskiego kompozytora, współzałożyciela Budki Suflera Romualda Lipko, który m.in. skomponował hymn na otwarcie Światowych Igrzysk Polonijnych, jakie w 1997 roku odbyły się w Lublinie.

MKS Perła Lublin - Odense Handbold 20-33 (13-14)

Perła: Weronika Gawlik, Gabrijela Besen - Dagmara Nocuń 2, Joanna Szarawaga 4, Patrycja Królikowska 1, Karolina Kochaniak 6, Natalia Nosek, Aleksandra Olek, Dominika Więckowska 2, Sylwia Matuszczyk 2, Marta Gęga 2, Aneta Łabuda 1.

Bramki dla Odense zdobyły: Ingvild Bakkerud 12, Trine Jensen 6, Freja Kyndboel 5, Kathrine Heindahl 4, Stine Jorgensen 3, Sara Hald 2, Suzanne Bekhoj 1.

Sędziowały: Dragana Jakovljevic i Danijela Sando z Serbii.

Autor: Andrzej Szwabe

Reklama

Reklama

Reklama