Reklama

Reklama

MŚ piłkarzy ręcznych: Niemcy - Argentyna 28-23

Reprezentacja Niemiec wygrała z Argentyną 28-23 po zaciętym meczu 4. kolejki rozgrywek "polskiej" grupy D na mistrzostwach świata piłkarzy ręcznych. W równolegle rozgrywanym spotkaniu Polska rozgromiła Arabię Saudyjską 32-13. Wieczorem Rosja przegrała z Danią 28-31. "Biało-czerwoni" zajmują 3. miejsce w tabeli.

Mecz od początku był bardzo wyrównany. Na tablicy wyników co chwilę widniał remis, a żadna z drużyn długo nie potrafiła odskoczyć na większe niż dwubramkowe prowadzenie.
Na przerwę z jednobramkową zaliczką (14-13) schodzili Argentyńczycy.

W 42. minucie prowadzili 19-18, ale przytrafił im się przestój, który wykorzystali rywale. Po kapitalnej asyście bramkarza Carstena Lichtleina, Patrick Groetzki trafił na 21-19, a w kolejnej akcji Argentyńczycy stracili piłkę w ataku. Groetzki podwyższył na 22-19, jednak Niemcy zaczęli gubić się w ataku i w 48. minucie ich prowadzenie stopniało do jednego gola (22-21).

Reklama

Ich niemoc w ataku przerwał Uwe Gensheimer, a dwie świetne interwencje Lichtleina poderwały kolegów do lepszej gry i w 53. minucie, po rzucie Steffena Weinholda, mieli trzybramkową zaliczkę.

Trener Argentyny poprosił o czas, ale nie pomogło. Trzy i pół minuty przed końcem Niemcy prowadzili już 27-22.

Wygrywając czwartkowy mecz, Niemcy praktycznie zapewnili sobie pierwsze miejsce w grupie po pierwszej fazie, bo w ostatniej kolejce czeka ich starcie z amatorami z Arabii Saudyjskiej.

Grupa D

Niemcy - Argentyna 28-23 (13-14)

Reklama

Reklama

Reklama