Reklama

Reklama

​Shay Given kończy występy w kadrze narodowej. Po raz drugi

40-letni Irlandczyk Shay Given poinformował, że nie wystąpi już w piłkarskiej drużynie narodowej. Taką decyzję podjął... po raz drugi. Wcześniej bramkarz obwieścił koniec gry w reprezentacji w sierpniu 2012 roku, po zakończeniu mistrzostw Europy w Polsce i na Ukrainie.

Given wystąpił w barwach Irlandii 134 razy.

"Miałem to szczęście, że osiągnąłem tak wiele od dnia, kiedy pierwszy raz kopałem piłkę z braćmi w ogródku naszego domu rodzinnego. W wieku 19 lat zadebiutowałem w drużynie narodowej, ale teraz czas odwiesić rękawice, przenieść się z bramki na trybuny, skąd będę wspierał chłopaków jako jeden z największych kibiców Irlandii" - napisał zawodnik Stoke City na Twitterze.

W reprezentacji zadebiutował w 1996 roku. Sześć lat później wziął udział w mistrzostwach świata w Japonii i Korei. Także podczas Euro 2012 był podstawowym bramkarzem Irlandczyków. W tegorocznych mistrzostwach Europy był rezerwowym i ani razu nie wyszedł na boisko.

Reklama

Jego zasługi doceniła tamtejsza federacja piłkarska.

"11 121 rozegranych minut. 134 mecze w reprezentacji. 52 razy czyste konto. Trzy duże turnieje. Jeden Shay Given. Legenda" - napisano na związkowym koncie na Twitterze.

Given po raz pierwszy ogłosił zakończenie występów w drużynie narodowej cztery lata temu. W styczniu 2013 roku jednak ponownie był do dyspozycji selekcjonera.

Karierę klubową irlandzki golkiper rozpoczął w szkockim Celticu Glasgow, w którym spędził trzy lata jako junior. Później przeniósł się do ekstraklasy angielskiej. Grał w barwach m.in. Blackburn Rovers, Sunderlandu, a także Manchesteru City, ale najdłużej bronił bramki Newcastle United, gdzie spędził 12 lat. Od 2011 do 2015 roku był zawodnikiem Aston Villi.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL