Reklama

Reklama

Reprezentant Polski zagra w niecodziennym meczu

Niektóre europejskie reprezentacje zimą robią zgrupowania, żeby sprawdzić w jakiej formie są kadrowicze. Tak zrobili Włosi, podobne plany mają Rosjanie. W lutym na zgrupowanie do Turcji pojedzie też reprezentacja Kazachstanu. Zmierzy się tam z zespołem obcokrajowców klubów swojej Priemjer Ligi. W tym wyjątkowym meczu ma zagrać reprezentant Polski.

Reprezentacja Kazachstanu 12 lutego zbierze się w tureckiej Antalyi. Dzień później drużyna Talgata Baisufinowa rozegra mecz z drużyną obcokrajowców KPL. Mają ją poprowadzić dwaj byli reprezentanci - Sama Smakow obecnie szkoleniowiec klubu Ordabasy Szymkent i Andriej Karpowicz - trener Kyzyłżaru Petropawł.

CZYTAJ TAKŻE: OFERTA "LAST MINUTE" ZA ARKADIUSZA MILIKA?! PADŁA KWOTA TRANSFERU

Pomysł takiego meczu wziął się stąd, że w lutym FIFA nie przewidziała terminu na mecze towarzyskie. W kazachskiej ekstraklasie z roku na rok przybywa obcokrajowców, którzy znacząco podnieśli poziom tych rozgrywek. Uznano więc, że najlepsi z nich będą dobrymi sparingpartnerami dla reprezentacji Kazachstanu, która przygotowuje się do ważnych marcowych barażowych spotkań z Mołdawią. Ich stawką będzie utrzymanie się w Dywizji C Ligi Narodów UEFA.

Reklama

Niespodziewana porażka z Gambią

Smakow i Karpowicz do swojej ekipy mają zamiar powołać dwie największe gwiazdy Kajratu Ałmaty - reprezentanta Polski, Jacka Góralskiego oraz byłego napastnika Legii Warszawa, Wisły Płock i Górnika Zabrze - Jose Kante. 

Reprezentant Gwinei ma dołączyć do swoich kolegów po tym, jak jego drużyna niespodziewanie pożegnała się z Pucharem Narodów Afryki, przegrywając w 1/8 finału z Gambią 0:1. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama