Reklama

Reklama

Kodeksem w chuliganów

"Poleciłem wczoraj Prokuraturze Okręgowej w Warszawie, by wszczęła postępowanie w sprawie zamieszek w Wilnie. Nie pozwolę, by któregoś z tych chuliganów ominęła kara" - powiedział na łamach "Przeglądu Sportowego" minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

W sejmie czeka nowelizacja Kodeksu Karnego, który zapewni odpowiednią broń na chuliganów. Według ministra sprawiedliwości sposobem na bandytów podszywających się za kibiców będą sądy 24-godzinne i zaostrzenie kar. Dotkliwą karą ma być zakaz stadionowy połączony z zakazem opuszczania kraju.

Zbigniew Ziobro zapowiada, że skończy się "paradowanie" rozzuchwalonych pseudokibiców z niebezpiecznymi przedmiotami. Za samo ich posiadanie będzie można trafić na 3 lata do więzienia.

Karane będzie także zakrywanie twarzy, często stosowane przez prowodyrów zadym na stadionach. Ma to rozwiązać problem ich identyfikowania.

Reklama

Wydarzenia w Wilnie nie stawiają nas w korzystnym świetle przed Euro 2012, ale minister Ziobro twierdzi, że jesteśmy w stanie zapewnić bezpieczeństwo podczas mistrzostw Europy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy