Reklama

Reklama

Rewolucyjne zmiany w Ekstraklasie? Jest pomysł

44 kolejki ligowe zamiast 30, runda zasadnicza i finałowa - "Przegląd Sportowy" pisze o planach rewolucyjnych zmian w piłkarskiej Ekstraklasie.

Ekstraklasa S.A chce zmienić system rozgrywek i to już w niedalekiej przyszłości. O tym, że są takie plany, wiadomo było już od jakiegoś czasu. Teraz pomysł zmian przedstawiono klubom Ekstraklasy - informuje "PS".

Reklama

Jest na przykład propozycja, by po rozegraniu 30 kolejek ligowych 16 zespołów Ekstraklasy podzielić na dwie grupy: mistrzowską i walczącą o utrzymanie. W grupie mistrzowskiej grano by po jednym meczu, a od kolejnych sezonów mecz i rewanż.

Są też propozycje jeszcze bardziej zaskakujące, jak na przykład przejście na system rozgrywek wiosna-jesień, od którego już prawie wszyscy w Europie odeszli.

Co jest głównym celem zmian? Więcej meczów, wyższa atrakcyjność rozgrywek.

Szef Ekstraklasy S.A Bogusław Biszof zastrzega, że nie są to pomysły ostateczne i do końca listopada jest czas na przedstawienie jeszcze innych koncepcji.

Jak na razie kluby i stacje telewizyjne nie są zachwycone nowymi planami. Chodzi przede wszystkim o obawę, że rozbudowanie rozgrywek to dużo większe koszty, które nie dają gwarancji dużego zysku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje