31. kolejka 1. ligi: Stomil Olsztyn - Miedź Legnica 1-2 (1-0)

W meczu 31. kolejki polskiej 1. ligi, który rozegrany został 11 lipca, zespół Stomilu Olsztyn przegrał z Miedzią 1-2 (1-0). Mecz na Stadion OSiR obejrzało 705 widzów.

N. Mijušković 87'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W trzeciej minucie kartką został ukarany Koki Hinokio, piłkarz Stomilu Olsztyn.

Już na początku meczu zawodnicy Stomilu Olsztyn nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Szymon Sobczak. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie.

W ósmej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Wojciecha Hajdę ze Stomilu Olsztyn, a w 23. minucie Macieja Sliwę z drużyny przeciwnej. W 36. minucie Maciej Sliwa został zastąpiony przez Carlosa Heredię. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Stomilu Olsztyn.

W 58. minucie sędzia pokazał kartkę Nemani Mijuškoviciowi z Miedzi.

Drużyna Stomilu Olsztyn długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 54 minuty, jednak jedenastka gości doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Kacper Kostorz. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Między 62. a 83. minutą, boisko opuścili zawodnicy Stomilu Olsztyn: Koki Hinokio, Wojciech Hajda, Sam van Huffel, na ich miejsce weszli: Artur Siemaszko, Lukáš Kubáň, Skender Loshi. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Kacpra Kostorza, Jakuba Łukowskiego zajęli: Patryk Makuch, Marcin Garuch. Między 65. a 82. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. Na trzy minuty przed zakończeniem starcia wynik ustalił Nemanja Mijušković.

W 89. minucie sędzia pokazał kartkę Jonatanowi Strausowi, piłkarzowi gospodarzy. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-2.

Artur Pikk
89′ Jonatan Straus
Paweł Zieliński
Jakub Tecław
Jakub Łukowski
Wiktor Biedrzycki
Adrian Purzycki
8′ Wojciech Hajda
Joan Roman
3′ Koki Hinokio
Omar Santana Cabrera
77′ Sam van Huffel
Maciej Sliwa23′
 6′ Szymon Sobczak
Kacper Kostorz  60′

Arbiter w pierwszej połowie przyznał dwie żółte kartki zawodnikom Stomilu Olsztyn, a w drugiej trzy. Piłkarze gości otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej jedną więcej.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.