Liga norweska - 5. kolejka Eliteserien: Rosenborg Trondheim - Valerenga Oslo 1-1 (1-0)

W starciu 5. kolejki norweskiej Eliteserien, które rozegrane zostało 1 lipca, zespół Rosenborga zremisował z Valerengą 1-1 (1-0). Mecz na Lerkendal Stadion w Trondheim obejrzało 200 widzów.

I. Näsberg 79'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Vegarowi Eggenowi z Rosenborga. Była to trzecia minuta pojedynku.

Niedługo po rozpoczęciu meczu Marius Lundemo wywołał eksplozję radości wśród kibiców Rosenborga, strzelając gola w 20. minucie spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Rosenborga.

W 56. minucie arbiter ukarał kartką Kristoffera Zachariassena, piłkarza Rosenborga. Po chwili trener Rosenborga postanowił wzmocnić linię pomocy i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Gjermunda Åsena. Na boisko wszedł Edvard Tagseth, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W tej samej minucie Dino Islamovic zastąpił Torgeira Børvena. W 65. minucie Bård Finne został zmieniony przez Osame Sahraouiego, a za Magnusa Lekvena wszedł na boisko Felix Horn, co miało wzmocnić jedenastkę Valerengi . Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Emila Ceidego na Carla Holsego. W 74. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Påla Hellanda z Rosenborga, a w 76. minucie Christiana Dahlego z drużyny przeciwnej.

Drużyna gości wyrównała wynik meczu. W 79. minucie na listę strzelców wpisał się Ivan Näsberg.

Na dziewięć minut przed zakończeniem meczu w jedenastce Valerengi doszło do zmiany. Amin Nouri wszedł za Christiana Dahlego. Trener Valerengi postanowił zagrać agresywniej. W 84. minucie zmienił pomocnika Arona Dønnuma i na pole gry wprowadził napastnika Benjamina Stokke'a. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 87. minucie arbiter przyznał kartkę Feliksowi Hornowi z zespołu gości.

W samej końcówce starcia w drużynie Rosenborga doszło do zmiany. Filip Brattbakk wszedł za Påla Hellanda. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Kristoffer Klaesson
3′ Vegar Eggen Hedenstad
Sam Adekugbe
Even Hovland
Christian Dahle Borchgrevink76′ 81′
Tore Reginiussen
Ivan Näsberg  79′
 20′ Marius Lundemo
Jonatan Tollås Nation
62′ Gjermund Åsen
Aron Dønnum84′
Anders Trondsen
Magnus Lekven65′
56′ Kristoffer Zachariassen
Fredrik Oldrup Jensen
74′ 89′ Pål André Helland
Herolind Shala
62′ Dino Islamovic
Matthías Vilhjálmsson
67′ Emil Konradsen Ceide
Bård Finne65′
Julian Faye Lund
Christian Kjetil Haug
Gustav Valsvik
Johan Lædre Bjørdal
62′ Edvard Sandvik Tagseth
Amin Mimoun Nouri81′
Erik Botheim
Felix Horn Myhre65′ 87′
89′ Filip Brattbakk
Osame Sahraoui65′
62′ Torgeir Børven
Benjamin Stokke84′
67′ Carlo Holse
Deyver Antonio Vega Álvarez

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Sędzia pokazał trzy żółte kartki zawodnikom Rosenborga, natomiast piłkarzom gości przyznał dwie.

Obie jedenastki dokonały po cztery zmiany w drugiej połowie.