Liga norweska - 21. kolejka Eliteserien: Stromsgodset IF - IK Start Kristiansand 1-1 (0-1)

W meczu 21. kolejki norweskiej Eliteserien, który rozegrany został 18 października, zespół Stromsgodseta zremisował z IK Start 1-1 (0-1). Pojedynek odbył się na Marienlyst Stadion w Drammen.

Bolanos 39'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 23 razy. Zespół Stromsgodseta wygrał aż 12 razy, zremisował osiem, a przegrał tylko trzy.

Już w pierwszych minutach zespół Stromsgodseta próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Ipalibo Jack z drużyny gospodarzy. Była to 38. minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy IK Start w 39. minucie spotkania, gdy Cristian Bolanos zdobył z karnego pierwszą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu IK Start.

W 66. minucie żółtą kartkę obejrzał Mohamed El Makrini z IK Start. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Ipalibo Jack ze Stromsgodseta i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten zawodnik w 38. minucie.

Trener IK Start wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Emana Markovicia. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Cristian Bolanos. W 76. minucie w zespole IK Start doszło do zmiany. Erlend Segberg wszedł za Eirika Schulzego. W tej samej minucie Jesper Daland został zmieniony przez Joackima Jørgensena.

Na 13 minut przed zakończeniem starcia w drużynie IK Start doszło do zmiany. Mathias Bringaker wszedł za Espena Fjonego.

Zawodnicy Stromsgodseta w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 78. minucie wynik ustalił Moses Mawa.

Na 11 minut przed zakończeniem spotkania sędzia ukarał żółtą kartką Niklasa Gunnarssona, piłkarza gospodarzy. W 82. minucie w zespole IK Start doszło do zmiany. Eirik Wichne wszedł za Henrika Robstada. Chwilę później trener Stromsgodseta postanowił wzmocnić linię napadu i w 86. minucie zastąpił zmęczonego Mosesa Mawę. Na boisko wszedł Aleksander Stenseth, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry arbiter pokazał żółtą kartkę Nicholasowi Mickelsonowi z drużyny gospodarzy. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Kristoffer Tønnessen
79′ Niklas Gunnarsson
Jesper Daland76′
Duplexe Tchamba
Vegard Amundsen Bergan
90′ Nicholas Mickelson
Henrik Robstad82′
Johan Hove
Cristian Bolanos  39′ (k.) 69′
Mikkel Maigaard
Eirik Schulze76′
38′ 68′ Ipalibo Jack
Espen Fjone Børufsen77′
Kristoffer Tokstad
Kevin Kabran
Lars-Jørgen Salvesen
Mohamed El Makrini66′
 78′ 86′ Moses Mawa
Steffen Lie Skålevik
86′ Aleksander Stenseth

Przewaga zespołu Stromsgodseta w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Zawodnicy Stromsgodseta obejrzeli w meczu trzy żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną żółtą.

Zespół Stromsgodseta w drugiej połowie wymienił jednego zawodnika. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.