Liga niemiecka - 37. kolejka 3. ligi: SC Preußen 06 Münster - SV Meppen 1912 0-3 (0-1)

1 lipca na Preußen-Stadion w Münster odbyło się spotkanie 37. kolejki niemieckiej 3. ligi pomiędzy drużynami Preussen Muenster i Meppen 1912. Starcie zakończyło się zwycięstwem Meppen 1912 3-0.

Hilal El-Helwe 52'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W piątej minucie bramkę zdobył René Guder. Przy zdobyciu bramki pomagał Janik Jesgarzewski.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Preussen Muenster: Simonowi Scherderowi w 27. i Maurice'owi Litce w 34. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Meppen 1912.

Drużyna Preussen Muenster ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, strzelając kolejnego gola. W pierwszych minutach drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Marius Kleinsorge. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Asystę przy bramce zaliczył Willi Evseev.

Prawie natychmiast Hilal El-Helwe wywołał eksplozję radości wśród kibiców Meppen 1912, strzelając kolejnego gola w 52. minucie meczu. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Marius Kleinsorge.

Trener Preussen Muenster wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Marca Königsa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Maurice Litka. W 58. minucie Lucas Cueto zastąpił Joela Grodowskiego. W 61. minucie Julius Düker został zmieniony przez Teda Tattermuscha, co miało wzmocnić zespół Meppen 1912. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Okana Erdogana na Kevina Piresa-Rodriguesa w 72. minucie.

Chwilę później trener Meppen 1912 postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł Max Kremer, a murawę opuścił Marius Kleinsorge. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Heinzowi Mörschlowi z Preussen Muenster. Była to 82. minuta starcia. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-3.

Hassan Amin80′
72′ Okan Erdoğan
Janik Jesgarzewski
79′ Alexander Rossipal
Yannick Osée
27′ Simon Scherder
Hilal El-Helwe  52′ 80′
Oliver Steurer
Nicolas Andermatt
58′ Lucas Cueto
Florian Egerer
Jan Dominic Löhmannsröben
Willi Evseev
Luca Pascal Schnellbacher
Marius Kleinsorge  50′ 75′
34′ 57′ Maurice Jerome Litka
Julius Düker61′
82′ Heinz Mörschel
René Guder  5′ 75′
Marian Prinz
Jeroen Gies
79′ Niklas Heidemann
David Vrzogic80′
Ole Kittner
Marcus Piossek80′
72′ Kevin Pires-Rodrigues
Valdet Rama75′
Fridolin Wagner
Max Kremer75′
58′ Joel Grodowski
Ted Tattermusch61′
57′ Marco Königs

Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Preussen Muenster pokazał trzy żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast jedenastka Meppen 1912 w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.

Już w najbliższą sobotę drużyna Meppen 1912 będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Braunschweiger TSV Eintracht 1895. Tego samego dnia 1. FC Magdeburg będzie gościć jedenastkę Preussen Muenster.