Reklama

Reklama

NHL: Rekord Brodeura

Bramkarz New Jersey Devils, Martin Brodeur przechodzi do historii NHL. Brodeur jest pierwszym golkiperem w historii ligi, który odniósł 30 zwycięstw w dziewiątym kolejnym sezonie.

30. wygrana w bieżących rozgrywkach przypadła w spotkaniu, w którym Devils pokonali przed własną publicznością Buffolo Sabres 8:2. To kolejny imponujący wynik po siedmiu golach strzelonych Rangersom w sobotę, a jednocześnie pierwszy mecz od października 2000 roku, w którym "Diabły" aż ośmiokrotnie trafiały do bramki. Wtedy Devils pokonali 8:4 Montreal Canadiens.

Dla Brodeura nie był to trudny mecz. Obrona 20 strzałów wystarczyła, by pobić rekord Paricka Roya, który niedawno zakończył karierę i nie polepszy już swoich osiągnięć.

Reklama

Powody do zadowolenia ma również golkiper Florida Panthers, który w wygranym przez jego zespół 4:0 meczu z Toronto Maple Leafs obronił 33 strzały i zanotował drugi "shut-out" z rzędu. To już szóste takie osiągnięcie Roberto Luongo w tym sezonie. Jednocześnie Luongo został liderem klasyfikacji najlepszych bramkarzy, ze skutecznością 93,4 procent.

- Czuję się świetnie. Dobra gra to nie jest jednak tylko moja zasługa, lecz również chłopaków grających przede mną. Ich świetna gra bardzo ułatwia mi zadanie - powiedział po meczu Luongo.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje