Spartak przyleciał do Warszawy poważnie osłabiony
Nie tylko Legia Warszawa ma problemy kadrowe. Z podobnymi boryka się także jej czwartkowy rywal - Spartak Moskwa. Do Warszawy nie przyleciało kilku ważnych piłkarzy wicemistrza Rosji.

Największe osłabienie Spartaka to z pewnością wykluczenie za żółte kartki Aleksandra Sobolewa, który jest w tym sezonie najskuteczniejszym piłkarzem zespołu Ruia Vitorii. Sobolew w 24 spotkaniach, w których wystąpił strzelił 10 goli i zaliczył cztery asysty. Podobnie jak on trzecią żółtą kartkę w tym sezonie Ligi Europy w meczu z Napoli zobaczył także pomocnik Rusłan Litwinow.
Legia - Spartak: kto nie zagra?
W samolocie do Warszawy zabrakło też dwóch zagranicznych gwiazd - Szweda Jordana Larssona i Argentyńczyka Ezequiela Ponce. Obaj podobnie, jak Paweł Masłow są kontuzjowani.
Legia - Spartak. W Warszawie bez napastnika
Spartak z Legią zagra więc bez wszystkich swoich napastników. Miejsce w ataku zajmie z konieczności ofensywny pomocnik, Holender Quincy Promes, który w ostatnich meczach prezentował bardzo wysoką formę, tak dobrze, jak obecnie jeszcze po przyjściu do Spartaka nie grał.
W ostatnim meczu ligowym z Achmatem Groznyj (2:1) nie zagrał też środkowy obrońca Maximilliano Caufriez. Występ Belga w Warszawie też nie jest pewny.
Asz
Więcej na ten temat
PKO Ekstraklasa 13.04.2025 | Legia Warszawa | 0 - 1 | Jagiellonia Białystok | Relacja |
PKO Ekstraklasa 21.04.202515:30 | Legia Warszawa | - | Lechia Gdańsk |
- Tabela
- Ostatnie mecze
- Najbliższe mecze
# | Zespół | M | P | B | W | R | P | Ostatnie mecze | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | 28 | 59 | 42:18 | 17 | 8 | 3 | WRWWW | |||||
2. | 28 | 56 | 52:25 | 18 | 2 | 8 | WWPPW | |||||
3. | 28 | 55 | 49:32 | 16 | 7 | 5 | WRPWW | |||||
4. | 28 | 47 | 46:30 | 14 | 5 | 9 | PWRWR | |||||
5. | 28 | 44 | 50:37 | 12 | 8 | 8 | PWRPR |
Zobacz także
- Polecane
- Dziś w Interii
- Rekomendacje